Bývalý trenér černožlutých Radim Rulík ho nazýval profesorem hokeje. Když v únoru 2017 odehrál tisící utkání v extralize, řekl Viktor Hübl v rozhovoru pro iDnes.cz: „Končit vleže na ledě se mi rozhodně nechtělo. Od začátku jsem v sobě měl touhu se vrátit. I doktoři mě uklidňovali, že budu v pořádku.“

Rok předtím Vervu zasáhla těsně před barážovými boji velmi nepříjemná zpráva. Elitní centr si přetrhal vazy v koleni a sezona pro něj předčasně skončila. Kvůli zdravotním problémům už v ročníku 2015/16 vynechal jedenáct zápasů, situace se ale s přicházejícím jarem před třemi lety zdála mnohem horší.

V té době sedmatřicetiletý útočník to ale nevzdal. Ihned se pustil do rekonvalescence, která probíhala nezvykle rychle. Už v červenci 2016 přinesl server denik.cz zprávu o tom, že Hübl naplno trénuje a chystá se na start nové sezony. „Měl jsem přetržené postranní vazy a poškozený meniskus. Teď se zdá být koleno pevné, drží. Na ledě jsem se cítil dobře a měl bych normálně zahájit sezonu," věřil zkušený forvard, který tehdy baráž vinou zranění sledoval pouze z tribuny.

Sezonu Hübl opravdu zahájil a nakonec ji zakončil jako nejlepší litvínovský střelec, v celkovém bodování zaostal za svým kolegou Františkem Lukešem pouze o dva body. Rok nato sice odehrál o sedm zápasů méně, ani to mu však nezabránilo, aby se s 39 body stal nejproduktivnějším hráčem Litvínova.

Viktor Hübl i v uplynulém ročníku potvrzoval roli lídra. Bodově patřil opět mezi špičku, navíc dal zapomenout na své tři roky staré zranění a už podeváté ve své kariéře nastoupil ke všem utkáním základní části naší nejvyšší soutěže. Nenápadný útočník se nepochybně zapsal do srdcí všech černožlutých fandů.

„Nikdy mi nevadilo být v ústraní. Vždycky jsem chtěl mít klid na ten svůj hokej,“ říká Hübl, druhý nejproduktivnější útočník litvínovské historie za nedostižným Ivanem Hlinkou.