Jihomoravané prožívají nejhorší období v letošní soutěži a jsou proto potřební bodů víc než kdo jiný. Z popředí tabulky se propadli až do nebezpečných vod okolo desátého místa.

V pátek hráli v Českých Budějovicích. Před 45. kolem měli na kontě šest porážek v řadě se ziskem dvou bodů, sedmá přibyla na jihu Čech.

Verva loňského finalistu v této sezóně třikrát porazila, doma 5:2 a 4:3, v Brně pak 4:3 po prodloužení.
Posledně jmenovaný zápas zůstal v paměti: litvínovští hráči v něm dostali čtyři vyšší tresty a celkem 106 trestných minut! Trenér Rosol pak od disciplinárky dodatečné napomenutí za údajné výroky směrem k rozhodčím.

Litvínov měl 14. listopadu v Brně nejlepší vstup do zápasu v sezóně, už po 103 vteřinách vedli 2:0.
Kometa nakonec vyrovnala při power play na 3:3. Přesto (i přes přehršel oslabení) si Verva odvezla z Brna výhru. V prodloužení se o ni postaral Roman Pšurný.

Momentálně si Krušnohorci užívají série čtyř zápasů za sebou, v nichž bodovali (3 - 1 - 1 - 3 body) i udržení strategického šestého místa v tabulce.
Šestikolový finiš po přestávce určitě zahájí s pozici v první šestce. Jde o to, jaké budou bodové odstupy.
Tím nejpodstatnějším faktem je v tuto chvíli další přiblížení se postupu do play off jako takového. Ztráta jedenáctých Pardubic na Litvínov je stále dvouciferná, nyní činí 12 bodů. Hraje se ještě o 21.

Klub se dohodl s Ústím na pokračování působení v Litvínově útočníka Robina Hanzla. Oba hráči by se mohli objevit v zápasech ještě v závěru základní části.
"Čekáme na ně s otevřenou náručí, jsou to pro nás důležití hráči a patří do základní sestavy," řekl Martin Ručinský.
"Že jsem možná dal Varům ne jeden ale dva góly? Neřeším to, je to jedno. Důležité je, že jsme ten gól dali a vyhráli."

Ke svému výkonu Ručinský řekl: "Hokej si užívám a bavím se jím, to je pro mě podstatné. Bude mi dvaačtyřicet, dělám hokej celý život a nepotřebuju už si nic nebo někomu dokazovat. Jsem rád, že se můžu hokeji pořád věnovat."

Viktor Hübl (v zápase s Vary 2+0) se posunul na pátou příčku kanadského bodování soutěže.
František Lukeš přihrál v derby utkání na tři branky a už je v produktivitě osmý.

Oba lídři klubového bodování se prosadili i v minulém duelu v Brně.