Poprvé od 14. listopadu (utkání v Brně) získala Verva druhý bod v prodloužení nebo v nájezdech. K pozitivům posledního zápasu může přičíst první výhru nad Třincem v sezóně, osm vstřelených branek (pět ze hry a tři v nájezdech). K negativům neudržená vedení 3:0 a 5:4. Ale to už bylo také o kvalitě třinecké ofenzívy.

Na pondělním tréninku se objevili i obránce Posmyk a útočník Rapáč, jejich nasazení do zápasu je zatím nejisté. Chyběli Piroš, dlouhodobě Trávníček i Francouz s Fraňkem. Nájezdům spoluhráčů čelili Martin Volke, který z Litvínova letos hostuje v Mostě, a Patrik Nechvátal. V úterý ráno Kamil Piroš již trénoval.

Úvahy o Jágrově účasti v zápase se nakonec ukázaly jako liché. Zkušenost stejně říká, že lepší je se soupeřem přehnaně nezabývat, takže jen stručně: s Jágrem určitě větší ofenzívní síla Kladna, snad i motivace celého týmu rozloučit se se svým šéfem výhrou. A nebo také přemotivovanost, nervozita, přílišné zaměření na ofenzívu a o to koncentrovanější soupeř...
Těžko vybírat.

Jágrova účast záležela na pokynech ze zámoří, povolení nedostal. Takhle může Verva počítat s "novým" Kladnem, možná semknutějším, s větší mírou osobní zodpovědnosti každého hráče. I modrobílý celek se potýká se zraněními, proto přijde vhod i Jágrovo a Plekancovo loučení před zápasem s diváky, které by je i hráče mohlo nabudit. Po zápase má mít JJ před svých odchodem poslední, hodnotící tiskovou konferenci.

HCVL má poslední dvě možnosti, jak vylepšit svůj zisk ve třetí čtvrtině (zatím 12 bodů).
Průměr 20 bodů na čtvrtinu udrží, přidá-li na Kladně nebo doma s Chomutovem alespoň dva body.

Kladno neprožívá ideální období, prohrálo čtyři z posledních pěti zápasů. O to větší bude jeho touha uspět.
Jeho fanoušci s obavami vzhlížejí k výkonosti týmu v nadcházejících dnech, kdy bude působit bez hráčů z NHL. Ale kdo ví, zda se tým naopak nenastartuje.
Litvínov se bez hráčů z NHL dokázal vyšplhat až na 4. místo.

Verva vyhrála poslední tři domácí zápasy, venku z posledních šesti zápasů jediný.

Vzájemné duely s Kladnem z podzimu jsou navlas vyrovnané. Na svém kolbišti zvítězili Rytíři přes závěrečný tlak Krušnohorců před osmi tisíci diváky 2:1.
V odvetě před vyprodaným ZS Ivana Hlinky (7000) uspěli v nádherném zápase i přes dva Jágrovy góly černožlutí poměrem 4:3. Rozhodl v oslabení Michal Trávníček.

Obránci Černošek a Macholda oblékali v minulosti litvínovský dres.
Pikantnost: oba celky získaly stejný počet bodů (58). Odrážejí nápor Komety a Sparty, stíhají Slavii, Třinec a Zlín.

Litvínovský Fanclub pořádá na utkání zájezd.