Souboj týmů z jiné planety, zatímco Vervu tráví produktivita, za čtyři zápasy nastříleli hráči v černožlutých dresech pouze pět branek. Tým sídlící pod Ještědem má zatím úspěšný vstup do nového ročníku, jelikož ovládl všechna utkání. Achillovou patou libereckých je především nadmíra obdržených branek.

Třikrát a dost?

Litvínov odehrál v neděli druhé venkovní utkání, tentokrát ve Slezsku proti silnému Třinci. Verva do utkání nastoupila v pozměněné sestavě. Proti Ocelářům si odbyl premiéru brankář Honzík, obránce Štich a také mladý polský útočník Pawel Zygmunt.

Severočeši inkasovali už v první třetině, když se prosadil Vrána. Ofenzivní souhra třineckých pokračovala, jelikož se v druhém dějství prosadil postupně Kofroň a Matěj Stránský. Černožlutá odpověď přišla těsně před sirénou. Kouzlo Patrika Bartošáka prolomil svou první trefou Zygmunt. Verva vstoupila do další časti hry svižně, dokonce přidala další branku prostřednictvím Kašpara. Na vysněné vyrovnání však už nedošlo.

Svěřenci Jiřího Šlégra stále nemůžou najít recept, na to jak zlepšit přesilové hry. Ve Werk Areně měli k dispozici tři a žádnou nevyužili. Nutno zmínit, že Vervu trápila také netradičně velká nedisciplinovanost. Ruku v ruce s neefektivním přesilovkami jde také produktivita. Litvínovští sice zlepšili střelbu, ale branek je v nové sezoně jako šafránu.

Ostatně dost jasně mluvil na pozápasové tiskovce i Radim Skuhrovec. „Šli jsme do utkání s plánem, který se nám dařilo zpočátku dodržovat,“ začal hodnotit asistent Jiřího Šlégra. „Pak přišla série vyloučení, dostali jsme domácí na koně a odskočili nám,“ komentoval vyloučené hráče v průběhu zápasu.

„Ještě jsme stav snížili a chtěli jsme ve třetí třetině za každou cenu vyrovnat,“ věnoval pozornost brance, kterou měl na svědomí Lukáš Kašpar. „Dostávali jsme do šancí, ale opět jsme doplatili na disciplínu. V posledních čtyřech minutách jsme dohrávali v oslabení a to se zápasy těžko otáčí.,“ uzavřel a bylo jasné, že jeho slova míří na vyloučení Richarda Jarůška.

Z hlediska individuální statistiky to není v Litvínově příliš veselé. Dva body ve své kolonce má Lukáš Kašpar, Richard Jarůšek, Martin Hanzl a obránce Jan Ščotka. Mužem No.1 je litvínovský brankář Jaroslav Janus, který musel ve třech zápasech čelit 105 střelám, za svá záda však pustil jen pět branek.

HC Obraty Umíme Liberec

Tygří zápasy to není nic pro diváky, kteří mají slabší nervy. Liberečtí mají po čtyřech kolech skóre 23:17 a jako jediný tým ještě neprohráli. Naposledy změřili síly s Boleslaví. Do utkání vstoupili lépe Bruslaři, jelikož už po osmi minutách vedli. Odpovědí byly dvě branky Bílých Tygrů. Mladoboleslavští, ale opláceli stejnou mincí a dostali se díky dvěma brankám Zohorny do vedení. Nikdy neříkej nikdy… Severočeši tři minuty před koncem dvakrát překonali Krošelje a zařídili si čtvrtou výhru v řadě.

„Stejně jako v předchozích zápasech se nám povedl závěr,“ začal hodnocení Patrik Augusta. „Dlouhodobě se ale na to nemůžeme spoléhat, takže máme na čem spolupracovat,“ pokračoval a jeho slova mířila, jak na fantastickou řežbu se Spartou, tak na drama s Vítkovicemi. „Všem hráčům v kabině patří obrovský respekt, znovu to dokázali a na konci udělali vše, aby to dotáhli do úspěšného konce,“ neodpustil si lichotku kouč.

Podobnou optikou vidí výkony Liberce také útočník Jaroslav Vlach, mimo jiné střelec vítězného gólu do sítě Boleslavi. „Máme dobrý kolektiv a nesnášíme prohrávat,“ říká s úsměvem. „Zaplaťpánbůh, že se nám to zatím vždycky podařilo otočit, nicméně už by bylo dobré, kdybychom už nějaký zápas odehráli stylem, abychom nemuseli dotahovat.,“ krotí emoce Vlach. I on však vidí problém v inkasovaných brankách. „Víme, že nás defenzivní hra trápí. Určitě se na to musíme zaměřit. Potřebujeme být poctivější.,“ uzavírá forvard.

Z hlediska bodů je na tom nejlépe Michal Birner, který má na svém kontě už 11 zářezů. Po velké pauze patří další pozice Tomáši Filippimu, Michalu Bulířovi a Ladislavu Šmídovi, ti mají shodně pět bodů.