Zakletý domácí stadion

Venkovní duely Vervy z minulého týdne byly příslibem lepších výsledků. Svěřenci trenéra Vladimíra Országha před týdnem zaznamenali první výhru na ledě brněnské Komety, v pátek pak obrali o bod vedoucí Plzeň. S posíleným sebevědomím se v neděli vrátili na sever Čech.

Jenže proti Karlovým Varům to opět nevyšlo. Černožlutí se sice ujali vedení jako první, když se trefil Martin Hanzl, Energie ale ještě v první třetině vyrovnala a dvanáct minut před koncem rozhodl o její výhře David Kaše.

Domácí nebyli evidentně horším týmem, na počet šancí ale jasně vyhráli Západočeši. Brankář Denis Godla měl v litvínovské brance plno práce, poradil si třeba se dvěma samostatnými úniky Jakuba Fleka. Na body to přesto nestačilo.

„Měli jsme velký problém s některými jejich útočníky, přestože jsme věděli, že je to brejkové mužstvo. Dlouho jsme byli blízko bodovému zápisu, měli jsme i nějaké šance, ale v nich musíme být daleko důraznější,“ pronesl po zápase zklamaně kouč Országh.

Jeho letka se však už musí soustředit na další střetnutí. „Rozebereme si to, ale už se musíme připravovat na další utkání. Body, které jsme získali venku, budou dobré jen tehdy, když to potvrdíme i vítězstvím doma. To se nám dnes bohužel nepodařilo,“ dodal slovenský trenér.

Jeho krajan František Gerhát viděla jako hlavní příčinu páté domácí porážky nízkou gólovou produkci.

„Dneska jsme se zase neprosadili ani v přesilovce, s jednou brankou nemůžeme pomýšlet na vítězství. V zakončení musíme být chladnokrevnější. Věřím, že když doma dáme pár gólů, tak se konečně chytíme,“ přidal třicetiletý útočník.

Dalším sokem Severočechů bude v úterý Zlín. Podaří se mužstvu kapitána Hübla poprvé v sezoně bodovat doma?

Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je s pěti body obránce Jan Ščotka (2+3). Následují ho útočníci Patrik Zdráhal a Martin Hanzl (oba 2+2). V posledních třech utkáních branku střežil Denis Godla.

Berani touží natáhnout vítěznou sérii

Poslední tři zápasy mezi Litvínovem a Zlínem? Všechny ovládl moravský celek. Berani budou chtít v úterý prodloužit příznivou bilanci a přidat do tabulky další body z venkovních stadionů. Roli by však mohla hrát únava, zlínští hokejisté minulý týden odehráli o zápas víc.

Naposledy vyrazili na půdu silného Třince. Oceláři doma potvrdili působivý vstup do sezony a zvítězili pohodlně 5:2. Berani už v osmé minutě ztráceli dvě branky, vítězný zásah pak ve druhé třetině přidal Matěj Stránský. Za Zlín se prosadili Antonín Honejsek a Daniel Gazda.

„Třinec vyhrál zcela zaslouženě. Kašíka jsme nechali odpočinout v tom náročném programu. Padlo to na nás, nejezdily nám nohy, domácí vyhráli zaslouženě. Situaci kolem zraněných hráčů budeme zjišťovat v pondělí, vypadá to ale, že se nikdo nevrátí,“ informoval později asistent trenéra Martin Hamrlík.

Kvůli rozsáhlé marodce si dokonce obránce Gazda zahrál na křídle. „Včera vypadl ze hry Štěpán Fryšara, potom i Pavel Sedláček, takže bylo třeba zalepit díru. Trenéři mě poslali do útoku, ale že bych se tam přesunul natrvalo, to se určitě nechystá. Beru to tak, že je potřeba pomoct týmu,“ poznamenal Gazda.

Zlín se momentálně se ziskem osmi bodů nachází na desátém místě. Produktivitě Beranů vládne Antonín Honejsek (2+5), z beků se daří Daliboru Řezníčkovi (1+3). V brance je nejvíce vytěžován Libor Kašík.

Sestavy z posledních utkání

HC VERVA Litvínov: Godla (Honzík) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Demel, Štich (A) – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Myšák, Gerhát, Válek – Zygmunt, Helt, M. Havelka

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – Řezníček, Nosek (A), Ferenc, Žižka (C), Suhrada, Gazda, Hamrlík – Köhler, Fryšara, J. Ondráček – Okál, Honejsek, Šlahař – Václavek, Herman, Karafiát – Kubiš (A), P. Sedláček, Dobiáš