Každý rok se do ní zapojí a pravidelně tipuje několik stovek fanoušků. Soutěž umožňuje vyhrát komukoli, i na velkou dálku. Zajímavostí je, že z posledních vítězů byl jen jeden z Litvínova. Další z Mostu, Duchcova, ale také z Hradce Králové, Pohledů u Svitav či Nového Rychnova.

Východní Čechy jsou zdá se žlutočerným barvám zaslíbené, v minulém ročníku nechal všechny ostatní tipující za sebou pan Zdeněk Kundrát, 46-letý fanoušek z Lázní Bělohrad…

Na úvod dovolte blahopřání, k vítězství i k zisku 142 bodů, to je krásný výsledek. Jak jste se pohyboval v průběhu roku?
„Myslím, že od pátého či šestého kola už jsem byl první a držel si vedení až do konce. Největší náskok jsem měl nějak 19-20 bodů. Šlo to poměrně hladce, až jsem se divil.“

Dovolte dotaz ze soukromí, kde žijete?
„Bydlím v Lázních Bělohrad, ale narodil jsem se v Doksech. Táta fandil Litvínovu, mám to po něm, stejně jako bratr. Máme teď takovou partu asi deseti lidí, ve které je i kluk původem z Mostu.“

Jak často navštěvujete litvínovské zápasy?
„Naplníme dodávku a jedeme – do Pardubic, Hradce, Prahy, Boleslavi, Liberce… Do Litvínova se vydáváme většinou koncem sezóny, přece jen je to daleko.“

Fandí i vaše děti?
„Mám 14-letého syna a 18-letou dceru z prvního manželství, a nyní 4–letého syna s přítelkyní, která má 15-letého syna také z prvního manželství. Žijeme všichni spolu a všichni fandíme Litvínovu. Bratrovy dvě děti rovněž fandí. Máme i svůj buben, který občas do Pardubic vozíme.“

Kolik přesných litvínovských výsledků jste v minulé sezóně uhodl?
„Tuším, čtyři, pět. Víc jsem bodoval přes nižší body.“

Odkdy klubu fandíte a jak dlouho tipujete?
„Nejvyšší soutěž sleduji od 14 let, ale Litvínovu fandím podvědomě od mala, jak jsem říkal, díky otci. První zápas naživo jsem viděl až okolo roku 2000. Tipuji nějakých šest až sedm let.“

Proč jste se zaregistroval pod jménem Pucbidlo?
„To je přezdívka ještě z "intru", dávali jsme si tam takové. Je to postavička z nějaké pohádky.“

Váš oblíbený hráč?
„Dříve to byl hlavně Robert Reichel. Teď sleduju mladého. Jinak jsou to kluci Hanzlovi a pak ta špička, Viktor Hübl, František Lukeš.“

Vaše nejsilnější vzpomínka bude pravděpodobně titul v roce 2015?
„Určitě, to byla euforie celou sezónu... Jeden zážitek vypíchnout neumím.“

Viděl jste nějaký zápas v play off?
„Dostali jsme se v play off dvakrát na zápas do Pardubic na čtvrtfinále a pak do Litvínova dvakrát na Kometu v semifinále. Jeli bychom víckrát, ale byla potíž sehnat lístky. Jinak jsme fandili po hospodách, jak se dalo. Vzpomněl jsem si na tátu, který už bohužel nežije, jakou by měl radost.“

Proběhla po vašem vítězství ve Žlutočerné trefě nějaká oslava? Kdo vám první gratuloval?
„Lokální oslavička byla doma, s přítelkyní. Známých mi gratulovalo dost. Špičkujeme se s Pardubičáky a Liberečáky, které máme kolem sebe, i ti se ozvali.“
(Omluvte nižší kvalitu zaslané fotografie).

Nejlepším z minulé sezóny blahopřejeme!
V těchto dnech kontaktujeme tipující, kteří skončili do 10. místa, ohledně předání ceny.

Děkujeme za účast všem tipujícím a těšíme se na vaše tipy v ročníku 2017/2018!