A-tým 11.09.2021

Bylo to složité, ale utkání jsme zvládli, hodnotí úvodní duel Petr Straka

Když Litvínov ohlásil jeho příchod, fanoušci očekávali zlepšení klubové produktivity. Útočník Petr Straka nakročil do sezony svérázně a v novém působišti se uvedl gólem. Zásah je cennější než ostatní, protože padl v litvínovském oslabení a v celkovém součtu se jednalo o vítěznou branku.

Výsledek se nerodil vůbec lehce, protože Berani ukázali své rohy. Nicméně chemici díky dvěma brankám v početní výhodě odskočili. Na 3:0 zvýšil v oslabení právě Petr Straka. Domácí se nadechli a slepenými góly se ocitli na dostřel. Veškeré pochyby ukončil náramným zásahem Zdráhal.

Jak hodnotíš utkání?

Bylo to složité, protože ve Zlíně se nikdy nehraje lehce. Vzhledem tomu, že to bylo první kolo, tak nervozita byla o něco větší než normálně. Měli lepší vstup do zápasu, dělali nám problémy. My jsme zase nebyli důraznější při napadání. Z toho nám ujížděli a dostávali se do šancí. Takovým chybám se musíme vyvarovat, naštěstí to Godlič pochytal. Nam se potom podařilo v přesilovkách odskočit a to byl klíčový moment.

Přesilovky jste poslední dny hodně pilovali, bylo to poznat i na ledě?

Hodně jsme na tom pracovali a myslím si, že se to při zápase ukázalo. Máme spoustu hráčů, kteří dokáží vytvořit šanci a následně ji i využít. Je jenom dobře, že nám to klape. Musíme si to přenést i do dalších zápasů.

Velmi dobře jste zvládli i oslabení, byli jste aktivní a důkladně jste hlídali protihráče. Pak si dokonce vstřelil branku…

My takhle chceme hrát nejen v oslabení ale i ve hře 5 na 5. Musíme dávat soupeři málo času a hlavně prostoru. Před zápasem jsme koukali na videa z jejich přípravy, abychom věděli, jaké mají návyky.

V závěru Zlín utkání zdramatizoval. Měli jste strach, že byste klání nedotáhli do vítězného konce?

Asi by to bylo klidnější, kdyby výsledek byl 4:0 a ne 3:2. Spíš jsme si ale říkali, abychom zůstali v klidu, protože domácí vycítili šanci a ještě měli podporu fanoušků. Paradoxně ale za stavu 3:2 už tolik šancí neměli a my jsme si výsledek pohlídali.

Zítra přijede Liberec, co od toho očekáváš?

Těžký soupeř, který hraje dlouhodobě v horních patrech tabulky. Mají spoustu šikovných hráčů. Určitě se musíme vyvarovat trestům, které jsme měli ve Zlíně. Liberec dokáže naše chyby potrestat mnohem víc, takže si na to musíme dát pozor.

Jak se těšíš na diváckou kulisu?

Strašně moc, doufám, že fanoušci vytvoří takovou atmosféru, na kterou jsou všichni zvyklí.

Zápasy - Dorost 23.10.2021

Dorostenci padli na ledě karlovarské Energie 4:6

Velmi vyrovnané utkání přineslo 12. kolo dorostenecké extraligy mezi Karlovými Vary a Litvínovem. O vítězství rozhodli domácí během posledních pěti minut třetí třetiny.
Více >
Zápasy - Dorost 17.10.2021

Další těsná prohra v prodloužení. Litvínovští dorostenci nestačili na favorizovanou Plzeň

Po zaváhání s pražskou Hvězdou chtěli Severočeši prohru odčinit. V cestě jim však stála silná Plzeň. Chemici dokázali s indiány držet krok až do samého konce, o dělbě bodů nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V něm se prosadil plzeňský Eichler, a tak Litvínov přijíždí z venkovního kluziště alespoň s jedním bodem.
Více >
Zápasy - Dorost 14.10.2021

Drama se smutným koncem. Dorost padl na ledě pražské Hvězdy v prodloužení

Litvínovské naděje hledají formu, prozatím střídají výhru s porážkou. V posledním kole nedokázali navázat na vítězstvím s Kladnem, i když vstřelili první branku. Šťastnějším týmem byla nakonec pražská Hvězda, která přetlačila Litvínov v nastaveném čase.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC VERVA Litvínov
Rytíři Kladno