Rozhovory 19.05.2020

Chtěli bychom napravit loňskou sezonu, snad nezklamu, říká po příchodu Patrik Zdráhal

Jednou z útočných posil, které Verva představila v posledních dnech, je forvard Patrik Zdráhal. Pětadvacetiletý útočník podepsal s klubem roční smlouvu s opcí, předtím působil v Plzni nebo Vítkovicích.
Spekulace o Zdráhalově příchodu se objevovaly už nějakou dobu, přestup však byl oficiálně potvrzen až v neděli. „Táhlo se to docela dlouho, kolem dvou tří týdnů. Volal mi agent a říkal, že Litvínov má zájem. Potom mi volal pan Hynek i litvínovský trenér a nějak mi nastínili, jakou bych měl mít roli,“ přibližuje mladý útočník. 

Rodák z Ostravy se během uplynulé sezony stěhoval z mateřských Vítkovic do Plzně, sám ale uznává, že se mu příliš nedařilo. „Nejde ani tak o body, ale předvedená hra nebyla nic extra. Měl jsem 21 bodů, ale rok předtím jsem měl 25 a doufal jsem, že se ještě zlepším. Myslel jsem si, že se moje bodové konto může zvýšit. To se nepovedlo,“ vypráví. 

„Chtěl bych restartovat uplynulou sezonu, která se mi příliš nepovedla a navázat na tu předchozí, kdy se mi docela dařilo a nehrál jsem špatně. Buduje se tady nový tým, chtěli bychom napravit tu loňskou sezonu,“ tvrdí Zdráhal. 

V Litvínově věří, že rozvinou Zdráhalův potenciál. Vždyť v mládí vyzkoušel prestižní juniorskou soutěž QMJHL a v ročníku 2018/19 nasázel za Vítkovice sedmnáct branek. 

Mimo to v mládežnických letech hojně reprezentoval a na kontě má i deset startů za seniorskou reprezentaci. „Reprezentace je jedna z nejvyšších met. Chtěl bych se tam znovu dostat, ale uvidíme, jak se bude dařit. Záleží na mně, jak chytnu šanci a ukážu se,“ myslí si Zdráhal.

Přesun přes celou republiku však může být velmi náročný. „Je to těžké, hlavně to cestování. Na dálnici to fakt stojí, protože je tam osmdesát kilometrů zúžení. Je to otravné, ale jak jsou teď volné víkendy, tak se budu snažit dojíždět do Ostravy. Mám tam rodinu a přítelkyni.“

A co by Zdráhal chtěl přinést do sestavy Vervy? „Rychlost, dravost a určitě nějaké góly. Snad se to bude dařit a nezklamu,“ uzavírá. 
Rozhovory - Žáci včera

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Dorost 05.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska dorostu?

Novým trenérem dorostu se od nadcházejícího ročníku stane šéftrenér litvínovské akademie Radek Mrázek. I mladší z nejstarších mládežnických kategorií čekají poměrně výrazné změny. Jak se to projeví na soupisce?
Více >
Mládež 03.05.2020

Sportovní spolek o prodlouženém víkendu připravoval zázemí pro letní přípravu

Členové HC Litvínov, sportovní spolek o prodlouženém víkendu připravovali zázemí pro začátek letní přípravy.
Více >