Preview A-tým 25.12.2020

Krátká pauza je u konce, Litvínov čeká svatoštěpánský duel v Liberci

L i t v í n o v - Prosincový program je náročný, nevyhneme se tak ani zápasům během vánočních svátků. Litvínov na svatého Štěpána odcestuje v rámci 29. kola do liberecké Home Credit Arény, kde vyzve Bílé Tygry. Utkání je na programu 26. prosince od 16:00.
Naposledy se Litvínov na hokejové ploše představil dva dny před Štědrým dnem, kdy přivítal brněnskou Kometu podruhé v rozmezí 24 hodin. Ačkoliv první zápas okořeněný pohlednou gólovou přestřelku Chemikům nevyšel podle plánu (prohra 6:7 po nájezdech), v odvetě už se černožlutí mohli radovat - zásluhou dvěma gólů matadora Viktora Hübla dokázali domácí zvítězit 2:1 v prodloužení.

Litvínovský kapitán zároveň překonal dlouholetý extraligový rekord Petra Lešky v počtu kanadských bodů v základní části Extraligy. Na kontě má již 787 bodů. „Zrovna tenhle rekord jsem neprožíval vůbec. Kdybych to neudělal, tak se z toho nezblázním, svět by se nezhroutil. Spíš se zajímám o naši hru, která nebyla dobrá, v posledních pár zápasech se to trochu zlepšilo. Doufám, že týmu budu pomáhat daleko víc," hodnotil rekord skromně Hübl po zápase s Brnem. „Nejvíc si teď budu užívat klidu, že se mě novináři konečně přestanou ptát, kdy to překonám, nebo kolik mi chybí bodů. Mám to za sebou a můžu se soustředit na hokej," dodal a smál se litvínovský kapitán. 

Litvínovské výkony se zlepšují

Litvínovu se vstup do letošní sezóny příliš nevydařil, změna k lepšímu však byla v prosinci viditelná. Z posledních 10 zápasů má Litvínov na kontě 14 bodů za 5 výher (z toho tři mimo základní hrací dobu) a 5 proher (z toho dvakrát na nájezdy). Momentálně patří Chemikům 10. příčka extraligové tabulky.

„V první řadě jsme rádi za dva body. Dneska jsme nebyli lepším týmem a rozhodly speciální týmy. My jsme ubránili soupeřovy přesilovky, někdy i se štěstím. Naopak dali jsme dva góly v přesilové hře, takže nás samozřejmě těší dva body. Brankář Godla předvedl vynikající výkon, několikrát nás výrazně podržel a měl tam několik skvělých zákroků," hodnotil druhé utkání s Brnem hlavní trenér A-týmu Vladimír Országh. 

Klíčem k úspěchu je hlavně obrozená první útočná formace. Patrik Zdráhal, který do Litvínova přišel jako jedna z největších letních posil, se navrátil na střeleckou vlnu a po zásluze vede bodování Vervy. Na kontě má již 12 bodů za 6 gólů a 6 asistencí. Následují ho jeho partneři z útoku Richard Jarůšek (6+4) a Martin Hanzl (5+5), kteří mají shodně po deseti bodech. 

Tygrům to letos nejde

Liberečtí Bílí tygři dokázali vyhrát základní část v loňské sezóně. Jelikož se sezóna z důvodu koronavirové pandemie nedohrála, zůstali liberečtí nejúspěšnějším českým týmem ročníku 2019/2020. Letos je to nicméně odlišná pohádka, Liberci patří až 7. příčka a náskok na Litvínov je pouhých 11 bodů. 

Do nepříznivé statistiky promluvila hlavně špatná forma z přelomu listopadu a prosince, kde Bílí tygři nedokázali získat body hned pět zápasů po sobě. V posledních kláních se už nicméně alespoň z části vrátila tygří dravost, když si Liberec poradil s Olomoucí (2:0) a Karlovými Vary (7:3). 

Utkání doplní sváteční program od 16:00

Zápas s Libercem v Home Credit Aréně je na plánu v sobotu 26. prosince. Úvodní buly bude vhozeno v 16 hodin, utkání bude možné sledovat na tradičních streamovacích platformách. Kvůli současné koronavirové situaci nebudou na stadion vpuštěni fanoušci. 
Rozhovory - Junioři 13.11.2020

Nová posila juniorky Čech: Litvínov je super město, kolektiv je taky výborný

Litvínovská juniorka před aktuální prapodivnou sezonou přivítala i jednu novou tvář. K týmu se připojil útočník Daniel Čech, který loni nastupoval za Hořovice a PZ Kladno.
Více >
Dorost 20.10.2020

PŘEHLED: Kdo vládne produktivitě dorostu?

Nejproduktivnějším hráčem černožlutých dorostenců je zatím Jan Šprynar, který v pěti utkáních nasázel pět gólů. Kdo následuje?
Více >
Žáci 19.10.2020

ŠESTKA: O prohře s lounským Slovanem se rozhodlo ve druhé třetině

Litvínovští šesťáci mají na svém kontě pouze čtyři zápasy, začátkem října bojovali proti Lounům o první body do tabulky. Do utkání ale nevstoupili dobře, když skóroval Zörner, poté dvakrát inkasovali v druhém dějství a byla z toho prohra 2:5. V aktuální tabulce jim patří poslední místo, v kolonce bodů svítí nula.
Více >