Tiskové zprávy 30.01.2020

Litvínov dál posiluje, Verva získala útočníka Tomáše Pospíšila

Litvínov dále posiluje svůj kádr. Před koncem přestupového období míří na sever Čech český útočník Tomáš Pospíšil. V letošní sezóně patří k nejproduktivnějším hráčům slovenské extraligy.
Litvínovská Verva hlásí další posilu do útočných řad. Pod Krušné hory míří dvaatřicetiletý zkušený útočník Tomáš Pospíšil. Rodák ze Šumperka patřil k mládežnickým talentům českého hokeje a svými výkony v juniorech si vysloužil zahraniční angažmá v prestižní kanadské OHL. V pátém kole si ho vybrala v draftu NHL Atlanta Thrashers jako 135. hráče, ale do NHL se nikdy neprobojoval. Byl pravidelným mládežnickým reprezentantem a na tři zápasy si vyzkoušel i seniorský národní tým. V Americe si prošel farmářskou AHL a ECHL a poté se vrátil zpět do Česka. V extralize nastoupil do 401 utkání, ve kterých zaznamenal 167 kanadských bodů. 

V sezóně 2017/2018 se vydal na zkušenou do běloruské nejvyšší soutěže odkud zamířil do slovenské extraligy. Šikovný pravák má za sebou tři výborné sezóny, kde sbíral téměř bod na zápas. V letošním ročníku nastoupil do 41 zápasů a připsal si 42 bodů za 18 gólů a 24 asistencí. „Tomáš má velice povedenou sezónu, má zkušenosti z české extraligy a je to další posila do našich ofenzivních řad. Měl by nám pomoci posunout se výše v tabulce. Jeho extraligové zkušenosti budou určitě přínosem. Tímto krokem jsme také dále rozšířili kvalitu našeho kádru,“ přibližuje generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Statistiky Tomáše Pospíšila:

Dorost 05.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska dorostu?

Novým trenérem dorostu se od nadcházejícího ročníku stane šéftrenér litvínovské akademie Radek Mrázek. I mladší z nejstarších mládežnických kategorií čekají poměrně výrazné změny. Jak se to projeví na soupisce?
Více >
Mládež 03.05.2020

Sportovní spolek o prodlouženém víkendu připravoval zázemí pro letní přípravu

Členové HC Litvínov, sportovní spolek o prodlouženém víkendu připravovali zázemí pro začátek letní přípravy.
Více >
Junioři 02.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska juniorky?

V nejbližší době odstartuje příprava na novou sezonu a nejstarší mládežnická kategorie do ní půjde s četnými změnami. Tou nejvýraznější je bezpochyby nový hlavní trenér, kterým se stane Martin Tvrzník. Na které hráče by mohl spoléhat?
Více >