A-tým 10.12.2020

Nejlepší hráč v historii klubu? Těší mě to, je vidět, že jsem tu něco odvedl, říká R. Reichel

Robert Reichel bezpochyby patří mezi legendy litvínovského a českého hokeje. Z líhně tradičního hokejového klubu, ale vzešlo vícero světových hráčů, kteří nejmenší extraligové město proslavili po celém světe. Klub v listopadu vyhlásil anketu mezi fanoušky o nejlepší sestavu klubové historie, kterou ovládla legendární ”dvaadvacítka”.
Robert Reichel patřil od mládežnických let mezi nejlepší hráče České republiky. Ve své kariéře dokázal mnohé. V nejvyšší české soutěži nastoupil k více než pětistovce zápasů a sbíral téměř bod na zápas. Ve slavné NHL nastoupil k devíti stovkám utkání v dresech Calgary, New York Islanders, Phoenix Coyotes a Toronto Maple Leafs. 

Svou největší slávu ale prožil v národním týmu, ve kterém nosil céčko na hrudi na sedmi velkých akcí české reprezentace. Jeho krk je ověnčen deseti medialemi z vrcholných akcí. Byl dvakrát bronzový na mistrovství světa do dvaceti let. Čtyřikrát vybojoval bronz na seniorském MS, je trojnásobným mistrem světa a hlavně olympijským vítězem z Nagana, které je označováno za turnaj století. To je jen krátký výčet kariéry člena Síně slávy IIHF. 

Brusle na hřebík pověsil v Litvínově po sezóně 2009/2010 a přesunul se do trenérské kariéry. Dalšího ocenění se dočkal od litvínovských fanoušků, protože v All-Stars historie celého klubu ho zvolili s 1015 hlasy jako nejlepšího hráče litvínovské historie. 

Rozhovor o Litvínovu, NHL, reprezentaci a trenérské kariéře si můžete pustit v našem videorozhovoru. 

Rozhovory - Junioři 13.11.2020

Nová posila juniorky Čech: Litvínov je super město, kolektiv je taky výborný

Litvínovská juniorka před aktuální prapodivnou sezonou přivítala i jednu novou tvář. K týmu se připojil útočník Daniel Čech, který loni nastupoval za Hořovice a PZ Kladno.
Více >
Dorost 20.10.2020

PŘEHLED: Kdo vládne produktivitě dorostu?

Nejproduktivnějším hráčem černožlutých dorostenců je zatím Jan Šprynar, který v pěti utkáních nasázel pět gólů. Kdo následuje?
Více >
Žáci 19.10.2020

ŠESTKA: O prohře s lounským Slovanem se rozhodlo ve druhé třetině

Litvínovští šesťáci mají na svém kontě pouze čtyři zápasy, začátkem října bojovali proti Lounům o první body do tabulky. Do utkání ale nevstoupili dobře, když skóroval Zörner, poté dvakrát inkasovali v druhém dějství a byla z toho prohra 2:5. V aktuální tabulce jim patří poslední místo, v kolonce bodů svítí nula.
Více >