A-tým 19.11.2021

Ostatní týmy musí s Litvínovem počítat, říká po výhře trenér Růžička

Před příchodem na střídačku si plácl s několika fanoušky, poté zaujal své místo a dovedl Litvínov k zasloužené výhře. Vladimír Růžička se při svém návratu na sever Čech uvedl velmi dobrým výkonem.

Po reprezentační pauze znovu odstartovala Extraliga a na Vervu čekala silná Mladá Boleslav. O osudu rozhodli chemici už v první třetině, kdy se dvakrát prosadili v početní výhodě. V prostřední části hry slavil ZS Ivana Hlinky třikrát, trefil se i legendární Viktor Hübl. Čistým kontem se vyznamenal brankář Denis Godla.

Jak jste si užil utkání?

Chtěl jsem, abychom uspěli a nezklamali fanoušky. Na zápase nám hodně záleželo, protože tabulka je vyrovnaná a my potřebujeme bodovat a posunout se výš.

Byl jste nervózní?

Musím uznat, že jsem ještě nikdy nebyl na střídačce tolik nervózní jako dnes. Ještě víc, než kdy jsem trénoval národní mužstvo. Když sem jezdíte jako hráč hostů, je to jiné. Teď se mi všechno vybavilo, jak jsem začínal s hokejem, jak mě tatínek pozoroval. Pokaždé, když vlezu na led, tak ho vidím stát na jeho místě. Ve chvíli, kdy fanoušci začali skandovat „dejte jim bůra“, měl jsem mrazení na zádech.

Litvínov předvedl asi nejlepší domácí výkon v této sezoně…

Na začátku to bylo spíše oťukávání, mužstvo zklidnila až dvojitá přesilovka vstřelené branky. Všichni makali celých šedesát minut. Fantastické utkání odchytal také brankář.

Máte za sebou tréninky i první ostrý zápas, jak na Vás mužstvo působí?

Tým je dobrý, všichni musíme pracovat na tom, aby se Litvínov dostal výš. Hokej se sice začíná hrát až v play-off, ale my musíme zabrat a začít od podlahy.

Útočným výkonem jste nastavil laťku docela vysoko…

Hráči potvrdili, že tým je silný. Vyslali signál ostatním klubům. Musíte s Litvínovem počítat. Uděláme všechno proto, abychom ta utkání odehráli stejným způsobem. Extraliga je strašně vyrovnaná a díky tomu ji může vyhrát kterýkoliv tým.

Předcházel zápasu nějaký rituál? Spalo se Vám dobře?

Když jsem usínal, nad vším jsem hodně přemýšlel. Chtěl jsem, aby to všechno začalo a dnešní den hrozně rychle utekl.

Spadla z Vás nervozita?

Je to první utkání a liga má ještě hodně zápasů. Nedělejme závěry z jednoho utkání.

Kdo z rodiny Vás přišel podpořit na stadion?

Samozřejmě manželka a hlavně plno známých a kamarádů.

Celý rozhovor s Vladimírem Růžičkou:

Zápasy - Junioři 15.01.2022

Těsná prohra s Třincem znamená pro juniory třetí ztrátu v řadě

Litvínovští junioři se ve 32. kole utkali krátce po poledni s třineckými Oceláři. Po nedávných porážkách s Chomutovem a Havířovem se pokoušeli obrat o body soupeře ze Slezska. Bohužel stačilo 53 vyslaných střel pouze na jedinou branku, o kterou se postaral David Skuhrovec. Soupeř se trefil dvakrát a bere po bitvě tři body.
Více >
Dorost 15.01.2022

Dorostenci o body bojovat nebudou. Utkání s Kladnem a Třemošnou zrušil koronavirus

Litvínovské naděje chtěly odčinit zaváhání v 6. kole nadstavby, kdy nestačily na Chomutov. Tento pátek měli Severočeši na programu mač s PZ Kladnem, následně se chystali odcestovat do Třemošné. Ani jedno klání ale neproběhne, protože v týmech byli zaznamenáni hráči s pozitivním testem na koronavirus. O nových termínech vás budeme informovat.
Více >
Zápasy - Junioři 14.01.2022

Junioři i přes střeleckou převahu doma padli s Havířovem 2:3

Černožlutí junioři nesplnili očekávání a po Chomutovu padli také s Havířovem. Domácí byli zejména v první a třetí části lepším týmem. Jako první se však ujali vedení hokejisté Havířova a svůj náskok i díky využitým přesilovým hrám dokázali po celý zápas udržet. Domácí, stejně jako v minulém zápase, opět vyvinuli v posledních minutách hry velký...
Více >
×
Dnes v 17:20 | Muži
HC VERVA Litvínov
Mountfield HK