Rozhovory 20.09.2020

Rozhodly maličkosti, mrzí Zdráhala. Jak se mu hrálo proti Hronkovi?

Verva vstoupila do nové éry porážkou 2:4, po prvním zápase nové sezony tak všechny body míří do Hradce Králové. Výkon chemiků přesto nebyl špatný a je příslibem do budoucna. Hodně vidět byla první útočná formace, Patrik Zdráhal si dokonce připsal premiérový extraligový gól za Litvínov.
Co vidíte jako hlavní důvod porážky?
Myslím, že největší rozdíl byl v proměňování šancí. Za mě to byl vyrovnaný zápas, rozhodly maličkosti. Bohužel jsme prohráli, musíme se z toho otřepat. V úterý hrajeme s Třincem, to bude těžké. 

Jak hodnotíte vaši extraligovou premiéru v dresu Litvínova?
Kdybychom vyhráli, tak by to bylo určitě lepší. Myslím, že až na nějaké úseky předvedená hra nebyla špatná. Ale prohráli jsme, takže to nemohu hodnotit pozitivně. 

Co spolupráce s Richardem Jarůškem a Samsonem Mahbodem? Zatím se vám společně poměrně daří.
Jo, podle mě je to zatím dobré. Jsem rád, že nám to takhle funguje. Měli jsme dobrou přípravu, ale hraje se na 52 zápasů. Jestli takhle budeme hrát celou sezonu, tak budu spokojený. Nemůžeme se nějak uspokojit, že teď hrajeme dobře a zbytek sezony povolíme. Musíme dál makat. 

Jak máte v rámci formace rozdělené úkoly?
Ríša je hodně silný u branky, takže je hodně na brankovišti. Já a Samson se snažíme rotovat a takové věci. Myslím, že si vyhovíme.

Jakou roli sehrály přesilové hry, které se vám nepodařilo využít?
Nesehráli jsme to vůbec špatně, akorát chyběla koncovka. Měli jsme spoustu střel, které zablokovali nebo je Mazanec chytil. Nedostávali jsme se ani k dorážkám. Musíme na tom zapracovat a příště budeme lepší. 

V první polovině zápasu jste hráli dost útočně, ve druhé už tolik ne. Čím to bylo?
Je možné, že jsme se tolik nedostávali do šancí. V první polovině jsme měli dobrý pohyb, ve druhé už jsme se tam tolik nedostávali. Máte pravdu, musí to být lepší. 

Hradecká defenziva je velmi kvalitní, její hlavní hvězdou je Filip Hronek.
Myslím, že mají jednu z nejlepších obran v lize, hodně fyzicky silných hráčů. Když hraje Hronek, tak to jde poznat, je to asi nejlepší český obránce. 

Co říkáte na atmosféru? Za normálních okolností by nejspíš bylo vyprodáno, dnes přišlo 1298 diváků.
Nebylo to špatné, diváci fandili a snažili se. Bohužel je situace, jaká je. Musíme se s tím vyrovnat a zvládnout to i s menším počtem lidí. 

Gólová radost je taky asi trochu jiná, když slaví celý stadion.
Jsem v zápase, normálně to prožívám. Jestli je víc lidí nebo míň, tak na to se nějak nesoustředím. Snažíme se hrát normálně, jako kdyby byl plný barák. 

Nebylo divné útočit na branku, za kterou nikdo nestál?
Moc jsem si toho nevšímal, snažil jsem se soustředit na zápas. Ale určitě je to jiné, než kdyby tady byl plný zimák. To by byla jiná atmosféra. 

Vaši dva původní soupeři jsou v karanténě. Byli jste rádi, že můžete nastoupit k předehrávce a vyhnout se dlouhé pauze?
Určitě jsme za to rádi. Pauza už byla dlouhá, nehráli jsme asi jedenáct dní. Trochu nám chybělo zápasové tempo. Uvidíme, jak to bude dál. Snad už těch karantén moc nebude.
Rozhovory - Junioři 13.11.2020

Nová posila juniorky Čech: Litvínov je super město, kolektiv je taky výborný

Litvínovská juniorka před aktuální prapodivnou sezonou přivítala i jednu novou tvář. K týmu se připojil útočník Daniel Čech, který loni nastupoval za Hořovice a PZ Kladno.
Více >
Dorost 20.10.2020

PŘEHLED: Kdo vládne produktivitě dorostu?

Nejproduktivnějším hráčem černožlutých dorostenců je zatím Jan Šprynar, který v pěti utkáních nasázel pět gólů. Kdo následuje?
Více >
Žáci 19.10.2020

ŠESTKA: O prohře s lounským Slovanem se rozhodlo ve druhé třetině

Litvínovští šesťáci mají na svém kontě pouze čtyři zápasy, začátkem října bojovali proti Lounům o první body do tabulky. Do utkání ale nevstoupili dobře, když skóroval Zörner, poté dvakrát inkasovali v druhém dějství a byla z toho prohra 2:5. V aktuální tabulce jim patří poslední místo, v kolonce bodů svítí nula.
Více >