Rozhovory - Junioři 16.10.2020

Skuhrovec: Můžeme hrát s kýmkoliv. Starší hráči ho motivují

Loni v juniorce sbíral první zkušenosti, letos už patří k oporám nejstarší mládežnické kategorie. David Skuhrovec zaznamenal v osmi utkáních sedm bodů za tři branky a čtyři nahrávky a v týmové produktivitě je na druhé příčce za kapitánem Lukášem Stehlíkem.
Panuje se vstupem do sezony spokojenost?
Není to špatné, ale vždycky to může být lepší. Teď jsme měli chvíli pauzu, protože jsme byli v karanténě, pak jsme odehráli tři zápasy ve čtyřech dnech. Získali jsme pět bodů, nebylo to špatné. Máme super tým, můžeme hrát s kýmkoliv.

Většina vašich zápasů končila velmi těsně. Svědčí to o vyrovnanosti soutěže?
Určitě. Většinou jsme si to prohráli vlastními chybami, třeba proti Vítkovicím nám otočili skóre ve dvou minutách nebo ve Varech jsme dvě třetiny hráli špatně. Když vedeme, tak uděláme nějaké individuální chyby, nebo se nesoustředíme na náš výkon, polevíme a oni nám dají gól. 

Dvě výhry před další pauzou pro vás ale mohou být velmi důležité, že?
Ano. Hlavně výhra na Spartě, kde jsme si do hlav dostali, že můžeme hrát s kýmkoliv a můžeme porazit i týmy ze špičky.

Zmínil jsi třítýdenní pauzu kvůli karanténě. Návrat na led pak nejspíš nebyl jednoduchý…
Covid jsem taky prodělal, myslím, že to měla většina týmu. Říká se, že když to máte, tak nemůžete nic dělat, ale já jsem pořád tak nějak trénoval. Pak jsme v pondělí přišli na led, měli jsme jen tři tréninky a už jsme skočili do zápasu. Nebylo to vůbec lehké, hodně nám chyběla kondička. Ale po dvou třetinách ve Varech jsme se do toho dostali, začali jsme bruslit a už to bylo dobré. 

Onemocnění covid-19 u tebe tedy mělo lehký průběh?
Z příznaků jsem akorát neměl čich a chuť, jinak jsem byl v pohodě. Neměl jsem teploty, akorát mě bolela hlava, jinak nic. 

Jak je letošní ročník náročný na psychiku?
Strašně těžký, protože nevíte, co bude příští den, co bude za týden. Nevíte prostě vůbec nic. Soustředíte se jenom na trénink a nevíte, s kým budete hrát, ani kdy to bude. Je to strašně těžké. 


Na začátku sezony vám výbornými výkony pomáhá brankář Šimon Zajíček. V určitých momentech se na něj mužstvo hodně spoléhá, že?
Na naši hru má ohromný vliv. Nedokážu si představit, jak by to vypadalo, kdyby v brance nebyl. Co on pochytá, to je neskutečné. Je to náš základní stavební kámen. Nevím, co bychom bez něj dělali. 

V posledních utkáních juniorce pomohli i hráči se zkušenostmi z Chance ligy, namátkou třeba Ondřej Baláž nebo David Jindra. Bylo to na ledě hodně cítit?
Přišli z Litoměřic, protože tam hráli málo. U nás se mají vyhrát a já si myslím, že je to dobře. U nás mají obrovský icetime, třeba Baly pomalu nesleze z ledu, David Jindra taky. Ale je to lepší, když s námi trénují. Pro nás je to taková motivace, že můžeme být lepší než oni.

Ty jsi za juniorku pravidelně nastupoval už loni. Nakolik ti to pomohlo, že už pro tebe tahle kategorie v podstatě není nová?
Stoprocentně hodně. Když jsem v juniorce začínal, tak jsem byl takový nerozkoukaný a nevěděl jsem, co od toho čekat. Teď nastupuji od začátku sezony, takže jsem jistější na puku, víc si dovolím a vím, jaké to je hrát se staršími kluky. Určitě mi to hodně pomohlo. 

Na ledě to jde vidět, na kontě máš už sedm bodů. Co říkáš na svoje výkony?
Od začátku sezony jsem hrál s Danem Bartošem a Danielem Jouzou. Dařilo se nám, ale sestava potřebovala oživit, protože jsme dvakrát za sebou prohráli, takže nás dali do lajny s Lukášem Stehlíkem a Markem Slavíkem. Jsme jedna z nejmladších lajn v republice, ale myslím, že to funguje skvěle. Nemám si na co stěžovat, Majky nám to dává do křídel, Stehla je rychlý… Myslím, že jsme výborná lajna. 

Do juniorské kategorie se letos posunulo dost nových hráčů. Je znát, že mužstvo třeba oproti ostatním není tak zkušené?
Teď na Spartě tam měli asi sedm borců, co už mají zkušenosti s Chance ligou. Je to znát, ale myslím, že mladé kluky máme výborné. Dostaneme se do tempa a budeme lepší než ostatní. 

V juniorce jsi zase o něco víc na očích než v dorostu. Slýcháš nějaké narážky na jméno Skuhrovec?
(směje se) Nejsme ve Švédsku, kde se neřeší, jak se jmenujete, ale jen výkony na ledě. Když jsem byl mladší, tak jsem si to víc bral, ale teď když mi někdo něco řekne, tak se tomu jen zasměju. 

Stále pokračuje období, kdy se nesmí pohromadě trénovat. Jaký máš program, než se opatření zmírní?
Teď jsme od trenéra dostali individuální plány, co máme dělat sami. Od pondělí budeme trénovat ve skupinkách po šesti. Já si vždycky ráno udělám plán, co mám od trenéra, a pak chodím s taťkou trénovat individuálně. 
Rozhovory - Junioři 13.11.2020

Nová posila juniorky Čech: Litvínov je super město, kolektiv je taky výborný

Litvínovská juniorka před aktuální prapodivnou sezonou přivítala i jednu novou tvář. K týmu se připojil útočník Daniel Čech, který loni nastupoval za Hořovice a PZ Kladno.
Více >
Dorost 20.10.2020

PŘEHLED: Kdo vládne produktivitě dorostu?

Nejproduktivnějším hráčem černožlutých dorostenců je zatím Jan Šprynar, který v pěti utkáních nasázel pět gólů. Kdo následuje?
Více >
Žáci 19.10.2020

ŠESTKA: O prohře s lounským Slovanem se rozhodlo ve druhé třetině

Litvínovští šesťáci mají na svém kontě pouze čtyři zápasy, začátkem října bojovali proti Lounům o první body do tabulky. Do utkání ale nevstoupili dobře, když skóroval Zörner, poté dvakrát inkasovali v druhém dějství a byla z toho prohra 2:5. V aktuální tabulce jim patří poslední místo, v kolonce bodů svítí nula.
Více >