Rozhovory 17.01.2022

Soustředím se na náš výkon. S Vítkovicemi nám to tam napadalo, říká obránce Patrik Demel

Patrik Demel je odchovancem ostravského hokeje. Z Poruby se v mládežnických letech přesunul do Vítkovic. Právě ve svém rodném městě pomohl v nedělním utkání zdemolovat svůj bývalý klub. Jak hodnotil zápas a jaké jsou jeho pocity při návratu domů?

Přijeli jste do Vítkovic v kombinované sestavě, čím to bylo, že jste Vítkovice takto převálcovali?

Soustředili jsme se na náš výkon a co můžeme ovlivnit. Dnešní doba není lehká a každý tým se s tím nějak pere. Někdo to má horší a někdo lepší, ale jediné co můžete ovládat jsou věci, které můžete ovlivnit. Soustředit se na výkon a přenášet na led to, co si řekneme v kabině. Dnes se nám to povedlo, dali jsme góly a Petr Straka hattrick, takže super práce. 

Co bys řekl k premiéře gólmana Neužila ve vašem dresu?

Není to jednoduché nastoupit k prvním zápasu venku ve Vítkovicích, které hrají nahoře v tabulce a ještě v takové situaci. Podržel nás a chytal výborně, dobře rozehrával puky. Vítězství jsme si i díky němu zasloužili. 

Prošel jsi Vítkovicemi v mládeži. Co to s tebou dělá porazit je doma?

Hrával jsem tady v mládeži a mám tu super vzpomínky. Vítkovice se podílely na mém rozvoji, ale jsem odchovancem Poruby. Dneska jsme tu vyhráli a jsem rád, že mohu hrát v extralize za Litvínov. 

S jakými pocity se vám sem jezdí? 

Díky tomu, že jsme hrál pět let v zahraničí, tak jsem se od toho trochu odprostil. Něco jiného by bylo, kdybych přestoupil rovnou z Vítkovic. Není to tak emocionální pro mě, navíc jsem za Vítkovice v extralize ani nikdy nenastoupil. 

Jaké jsou teď tvé osobní cíle?

Soustředím se hlavně na Litvínov a chci se tu stát tím nejlepším hráčem, jak to jen půjde. Snažím se z toho vymáčknou co nejvíce. 

Jaké je to hrát pod osobností jako je Vladimír Růžička?

Už jsem to říkal, že si to pořád neuvědomuji, že mě trénuje takový trenér (smích...). Když jsem vyrůstal a koukal jsem na mistrovství světa, tak tam pan Růžička trénoval český nároďák. Byl to prostě lídr týmu a velká osobnost českého hokeje, hrozně moc toho dokázal jako trenér i hráč. Jsem rád, že teď od něj mohu získávat zkušenosti. 

Situace v extralize není ideální kvůli marodkám týmů. Jak se vám v tom hraje?

Je to těžká situace a většina týmů s tím má problémy. Je to celosvětový problém a já se snažím se soustředit sám na sebe. Soustředím se na své tělo, aby dostávalo, to co potřebuje a já byl zdravý a prospěšný našemu týmu. 

Zápasy - Junioři 26.03.2022

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a...
Více >
Zápasy - Junioři 24.03.2022

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
Více >
Zápasy - Junioři 10.03.2022

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.
Více >