Rozhovory 26.10.2021

Třinec tohle umí, mají skvělé hráče, hodnotí duel s lídrem extraligy Patrik Demel

Obránce Patrik Demel se trefil už potřetí v sezóně. Navíc to byla jeho druhá branka v řadě v domácích zápasech. Nicméně ani to na lídra z Třince v úterním zápase nestačilo a jeho tým padl 2:5. Jak hodnotil šikovný obránce težké utkání?

V čem byl Třinec dnes lepší?

Třinec tohle hraje velmi dobře, jsou trpěliví. Správně dělají takové ty malé věci, které jsou hrozně důležité. Dávají to hluboko do pásma a vyhrávají souboje v rozích a u modrých čar. Udrželi jsme se ve hře, což bylo dobré, ale oni využili své příležitosti. Mají na to skvělé hráče a my jsme si nedokázali ve třetí třetině vytvořit tutové příležitosti. Bohužel berou si tři body oni domů a my se musíme soustředit na zápas s Kladnem, který je pro nás opravdu důležitý.

V jejich přesilovkách jste dostali dva góly, jsou hodně nebezpečné?

Mají tam pět skvělých hráčů. Umí ty situace řešit výborně. Dají si to do hole a mají mezi sebou takovou chemii. Těžko se to brání, my jsme se snažili, šli jsme dobře do nich. Nedávali jsme jim moc prostoru, ale oni umí využít opravdu všeho. Jakmile je tam nějaký prostor, tak si tam dají přihrávku a pak to využijí. 

Dva zápasy jste s Třincem letos prohráli, ale nehráli jste špatně. Co rozhoduje?

Tam jsme bohužel prohráli v prodloužení. Dnes jsme tahali za kratší konec. Oni to ale umí uhrát při vyrovnaném výsledku. Umíme proti nim zahrát a je škoda, že jsme si nevytvořili více šancí ve třetí třetině a mohlo to být nakonec úplně jinak. 

Loni ses netrefil a letos už máš tři góly, co si změnil?

Snažím se sjíždět do volných prostorů a trefovat to nahoru. Hlavně to taky dávat rychle od hokejky, když je tam ta šance. V tréninku se na to také zaměřuji. Hledám si prostor a hned to dávám. Takže jsem za to rád, ale snad to příště přinese tři body pro náš tým. 

Celý rozhovor s Patrikem Demelem: 

Zápasy - Junioři 27.11.2021

Junioři přehráli favorizovanou Spartu 3:1 a berou cenné tři body

Na programu 21. kola juniorské Extraligy čekal litvínovské borce zápas na hřišti pražské Sparty. Po sérii třech venkovních porážek se podařilo černožlutým zabrat a překvapivě zvítězit na ledě druhého týmu tabulky. Dvěma góly dovedl k vítězství tým z Podkrušnohoří Václav Hynek.
Více >
Zápasy - Dorost 27.11.2021

Vypjaté drama body nepřineslo. Dorostenci prohráli v Mladé Boleslavi 6:5

Chemici doufali, že završí víkend výhrou. Soupeřem jim ale byla silná Mladá Boleslav, která atakuje nejvyšší příčky. Přestože domácí vedli už o dvě branky, Litvínov se do zápasu vrátil a chvíli dokonce vedl. Bruslaři však potvrdili formu a dokázali si zajistit zisk plného počtu bodů.
Více >
Zápasy - Junioři 26.11.2021

Junioři padli na ledě Kladna 1:3 a připsali si třetí porážku v řadě

Ve 20. kole juniorské Extraligy zavítali černožlutí mladíci do Kladna. Stejně jako v posledních zápasech se povedlo Chemikům otevřít skóre zápasu. Kladenští však stihli ještě v první třetině skóre vyrovnat a v závěru druhé třetiny otočit vývoj utkání. Litvínovské snahy o vyrovnání nebyly dostačující. Domácí se úspěšně nátlakům ubránili a...
Více >