Tiskové zprávy 30.01.2020

Verva má posilu do útoku, přichází Kanaďan Chris Langkow

Verva rozšiřuje kádr pro závěrečné boje v Tipsport extralize. Vedení klubu se dohodlo s kanadským útočníkem Chrisem Langkowem. Třicetiletý forvard se k týmu připojí už ve čtvrtečním tréninku.
Severočeský klub vítá ve svém kádru dalšího Kanaďana. Vedení klubu rozšiřuje kádr pro finální fázi sezóny. K týmu se připojí ve čtvrtečním tréninku Chris Langkow. Třicetiletý šikovný centr přichází ze slovenské extraligy, kde druhou sezónu dobrou produktivitou. Litvínov trápila v posledních zápasech marodka v útočných řadách, kde muselo vedení klubu využít střídavých startů útočníků Josefa Stříbrného a Yuriho Zholobova. Langkow by měl zacelit mezeru po zraněných hráčích a zlepšit produktivitu týmu.

Rychlonohý pravák začal svou kariéru v kanadských mládežnických soutěžích. Zahrál si prestižní juniorskou WHL a v seniorském hokeji se výrazněji prosadil především v ECHL. Bratranec slavného Daymonda Langkowa odehrál přes sto padesát zápasů ve farmářské AHL, ale do nejslavnější ligy světa se mu probojovat nepodařilo. V sezóně 2016/2017 se vydal do Evropy, kde nastupoval v rakouské EBEL a v závěru sezóny si vyzkoušel i angažmá ve Švédsku. V následující sezóně se vrátil zpět do zámoří, kde si výbornými výkony v ECHL opět vybojoval povolání do AHL na farmu New York Rangers. Po této štaci na dva roky zakotvil ve slovenské extralize. Nyní přichází posílit kádr litvínovské Vervy. „Vzhledem k zranění Edwina Hedberga a Samsona Mahboda jsme se rozhodli angažovat dalšího kanadského hráče s ofenzivním pojetím hry, které prokazoval v především posledních třech letech. Věříme, že se co nejrychleji začlení do našeho systému. Je urostlý a dobře bruslící střelec,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr. 
Dorost 05.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska dorostu?

Novým trenérem dorostu se od nadcházejícího ročníku stane šéftrenér litvínovské akademie Radek Mrázek. I mladší z nejstarších mládežnických kategorií čekají poměrně výrazné změny. Jak se to projeví na soupisce?
Více >
Mládež 03.05.2020

Sportovní spolek o prodlouženém víkendu připravoval zázemí pro letní přípravu

Členové HC Litvínov, sportovní spolek o prodlouženém víkendu připravovali zázemí pro začátek letní přípravy.
Více >
Junioři 02.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska juniorky?

V nejbližší době odstartuje příprava na novou sezonu a nejstarší mládežnická kategorie do ní půjde s četnými změnami. Tou nejvýraznější je bezpochyby nový hlavní trenér, kterým se stane Martin Tvrzník. Na které hráče by mohl spoléhat?
Více >