Zápasy - Junioři 02.10.2021

Junioři prohráli i ve Vítkovicích, jedinou branku vstřelil Slavík

Foto Reportáž
V í t k o v i c e - V 9. kole extraligy juniorů se litvínovští v rámci tripu vydali na led Vítkovic. Pro chemiky to bylo smolné utkání, protože minimálně do poloviny utkání byli domácím vyrovnaným soupeřem. Litvínovští, ale neproměňovali své šance a Vítkovice trestaly. Jedinou branku Litvínova zaznamenal z trestného střílení Marek Slavík.
9. kolo, 2.10.2021
Ostrava, Multifunkční hala
4:1
1:1, 2:0, 1:0

Vítkovice

Bartošák (Irgl) – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Havlík, Slusarczyk – Kotásek (A), Tvrdý, Schauer, K. T. Macias, Holaník, Rajčan, Krejsa (C), Melovský, Kubík, Gebauer (A)

Klika (Ešler) – Kadár, Hocelík, Hák, Jonák, Kroupa, Werner (A), Kuchař – Postl, Danielčák, Vopat, Limanovský (C), Dej, Fišer, Iljuk, Krocker, Skuhrovec, Slavík (A)

Branky a nahrávky

16. Hodinář (Kotásek, Melovský), 26. Kubík (Bystroň, Gebauer), 38. Kotásek (Melovský, Krejsa), 48. Kotásek (Prčík)

Průběh zápasu:

Litvínovští nevstoupili do utkání s Vítkovicemi špatně, ale ze svých šancí se jim nepodařilo vstřelil branku. V 16. minutě otevřel skóre zápasu Jan Hodinář, který se zblízka prosadil před brankářem Klikou. Ve 20. minutě první periody bylo za faul domácího Smolky nařízeno trestné střílení, které Marek Slavík s přehledem proměnil.

Druhá perioda byla pro Litvínov smolná, protože hned v úvodu měl velkou šanci Slavík, ale nedal. Ve 26. minutě kontrovali domácí a Martin Kubík zvýšil na 2:1 pro Vítkovice. V další velké šanci se ocitl opět aktivní útočník Slavík, ale opět nebyl úspěšný. Ve 38. minutě domácí odskočili už na rozdíl dvou branek zásluhou Alexe Kotáska. V závěru druhého dějství se do velké šance dostal dvojice litvínovských hráčů, ale skóre se neměnilo.

V závěrečné třetině si domácí hlídali náskok a poctivě bránili. Ve 48. minutě pečetil vítězství Alex Kotásek, který prostřelil Kliku ze střední vzdálenosti. Chemici se tak vrací z tripu bez bodu.