Zápas - mládež 25.03.2018
Autor: Vladislav Kollert

MDO: Litvínov nestačil na Bílé Tygry a prohrál úvodní zápas semifinálové série

Foto Reportáž
L i t v í n o v - Velmi hořkou příchuť měl nedělní semifinálový zápas mladšího dorostu, který Liberci podlehl na domácí půdě těsně 3:2. Série však není ztracena a litvínovští mladíci ještě mohou zabojovat v úterním duelu v Liberci.
25.3.2018
ZS Ivana Hlinky
2:3
0:2, 1:1, 1:0

Klika (Zelenka) – Hocelík, Háva "A", Kroupa, Baláž "A", Jonák, Miškovič, Kadár – Leitner, Dej, Limanovský, Adámek, Stehlík "C", Vopat, Slavík, Kudrhalt, Kočárek, Fišer, Nikl, Myšák, Skuhrovec

Liberec

Čajan (Krátký) – Kovář, Hampl "A", Hladík, Moc, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš "A", Měchura, Strnad "C", Nezbeda, Chmelař, Gajda
Branky a nahrávky: 24. Fišer (Stehlík, Myšák), 53. Slavík (Jonák, Skuhrovec) - 4. Hampl, 10. Měchura (TS), 32. Pray (Jansa, Cikhart) Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Tichý Vyloučení: 5:8 Využití: 0:0 V oslabení:0:0 Diváci: 863 Střely na branku: 34:30 (11:14, 11:9, 12:7) Průběh utkání: 0:2, 1:1, 1:0

Ostře sledované semifinálové utkání skupiny "A" extraligy mladšího dorostu začalo již ve 13 hodin a podle statistiků opět byla účast velmi hojná - na zápas se dorazilo podívat 863 diváků.

Nicméně, domácí k nelibosti domácích fanoušků nezačali úplně nejlépe. Již ve čtvrté minutě se prosadil Hampl a o pět minut později lovil Klika puk ze sítě podruhé - tentokrát po samostatném nájezdu Měchury. Litvínov měl, co se výkonu týče, větší mezery v obraně, než bylo potřeba a hosté jednoznačně domácí celek přehráli.

Litvínov však bojovat umí a opět to dokázal. Do druhé třetiny nastoupil tým s novým elánem. Již po třech minutách mohli Dej i Myšák snížit stav velkými šancemi, střelecké štěstí měl však až Fišer. Litvínov byl v těchto chvílích lepším celkem na ledě, což však zazdilo několik vyloučení. Naopak Liberec přidal zásluhou Williama Praye třetí gól po parádním blafáku a s mladíky Litvínova to nevypadalo vůbec růžově.

Začátek třetí třetiny byl z pohledu "krásy hokeje" pravděpodobně nejslabší, k čemuž přispělo i rozbité plexisklo a neplánovaná čtvrthodinová pauza. Ať tak či tak, Litvínovu tam druhý gól přeci jen padl po povedené teči Slavíka osm minut před koncem. Od této chvíle byl na ledě pouze jeden celek, který však vyrovnávací gól ne a ne vstřelit. Čajan svými zákroky podržel a nepustil za sebe nebezpečně letící puky Myšáka, ani Stehlíka.

Litvínovští mladíci tak z nedělního utkání odešli s prázdnou. Druhý zápas semifinálové série je na plánu již v úterý od 13:00 v Liberci.

Dorost před 3 dny

PŘEHLED: Málo trestných minut a příležitosti v juniorce aneb neúplný ročník dorostenecký obránců

V rámci shrnutí uplynulé sezony se zaměříme na defenzivu litvínovského dorostu. Trenéři zapojili do hry deset beků, přičemž několik z nich dostalo šanci v juniorce. Mladíci v neúplném ročníku hladce postoupili do vyřazovacích bojů, kde obsadili dvanáctou příčku. Kterému obránci se nejvíce dařilo a kdo zlepšil svou nedisciplinovanost?
Rozhovory - Žáci 02.04.2020

Mým snem je chytat v NHL, říká mladý brankář Sklenička

Oporou v brankovišti šesté třídy byl v předčasně skončené sezoně Marek Sklenička. Mladý gólman si připsal i několik startů v dresu sedmičky a předváděl velmi dobré výkony. Co prozradil v rozhovoru?
Junioři 30.03.2020

PŘEHLED: Kdo v juniorce střežil brankoviště?

Sezona 2019/20 je pro litvínovskou juniorku už nějakou dobu u konce. V následujících týdnech se podíváme na letošní výkony černožlutých mladíků, postupně shrneme ročník v podání brankářů, obránců a útočníků. Jak si vedli maskovaní muži?