Zápasy 12.10.2012
Autor: Lucie Lobo

Starší dorost: Litvínov podlehl Pirátům v poměru 5:2

Foto Reportáž
Litvínovští dorostenci zavítali v rámci jedenáctého kola extraligy do nedalekého Chomutova. Tam se jim ale nedařilo. První inkasovanou branku ještě vyrovnal z mezikruží Petr Ujfaluši. Poté musel Klečka lovit puk ze své sítě ještě třikrát a to černožlutý tým odrovnalo. V polovině třetí třetiny ještě snížil Tomáš Kučera na 2:4. O chvíli později, ale Piráti vstřelili pátou branku v jejich vlastním oslabení. Litvínov už s tímto stavem nestačil nic udělat a body tak zůstali v Chomutově.
11. kolo, 12.10.2012
5:2
1:1, 3:0, 1:1

Chomutov

Staněk - Meliško, Páleník, Ringler, Krstev, Macháček A., Bednář, Procházka, Hierman, Szathmáry, Macháček P., Cestr, Kosina, Vlastník, Kaše D., Veselý, Wágner, Strunz.

Klečka (41. Spěšný) - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Šimeček, Sýkora, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Dunko, Stříbrný, Poljanský, Štěpka.
Branky a nahrávky: 8. Hierman (Cestr, Macháček A.), 23. Macháček P. (Strunz), 24. Wágner (Veselý), 37. Bednář (Meliško, Vlastník), 53. Macháček P. (Kaše D.) - 15. Ujfaluši (Stříbrný, Šesták), 50. Kučera (Weitz. Rozhodčí: Chmel - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 25:22.

První třetina zpočátku nenabízela příliš aktivní hokej na jedné nebo druhé straně, skóre se měnilo až v osmé minutě záhy po vypršení trestu hostujícího Kučery. Na modrou čáru dostal přihrávku od Václava Cestra Jakub Hierman, který svou střelou od modré nachytal gólmana Klečku na hruškách. Hosté odpověděli o sedm minut později, kdy Josef Stříbrný našel mezi kruhy Petra Ujfalušiho, který výstavně trefil levý horní roh Staňkovy klece svižnou střelou zápěstím. Až od tohoto momentu nabyla hra určitý spád. Jedna šance na jedné straně následovala jinou šanci na straně druhé, nicméně ano domácí Vlastník, ani hostující Weitz v souboji proti gólmanovi neuspěli, a tak šly oby týmy do kabin za stavu 1:1.

Druhá část začala dvěma slepenými góly Chomutova ve 23. respektive 24. minutě. Martin Strunz nejprve přenechal kotouč na pravém kruhu Petru Macháčkovi, který si nabruslil až před gólmana Klečku a krásnou ranou zavěsil pod víko. O minuto později ho napodobil František Wágner, který se prosadil po střele Radka Veselého. Pirátům se také podařilo využít přesilovou hru, a to konkrétně v 37. minutě, kdy od modré vypálil Jakub Meliško a v brankovišti se nejlépe zorientoval Miroslav Bednář, který důrazně protlačil kotouč za Klečkova záda.Po dvou třetinách byl tedy stav 4:1 pro domácí.

Do třetí třetiny nastoupil místo Michala Klečky v brance hostů Patrik Spěšný, ale během prvních minut neměl žádnou práci. Té měl naopak dost domácí gólman Staněk, který dokonce v 50. minutě podruhé kapituloval. Přesilovou hru po vyloučení Cestra bleskově využil Tomáš Kučera, když za Staňkova záda dorazil nahození Davida Weitze. To byla ale ze strany Litvínova labutí píseň. Na 5:2 totiž ve vlastním oslabení zvýšil Petr Macháček poté, co si jeho střelu srazil do vlastní brány hostující obránce. Konečný stav byl po šedesáti minutách 5:2 pro domácí, kteří si tak připsali důležité body do tabulky.