Zápasy 15.09.2012
Autor: Lucie Lobo, foto: Lucie Lobo

Starší dorost: Piráti neuloupili ani bod

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
Ve 4. kole navštívili litvínovský led piráti z Chomutova, kteří ovšem odjeli domů s prázdnou. Utkání bylo plné vyloučení, ale k vidění byly pouze dvě branky, obě v podání Litvínova. Trenér Nekvinda je spokojený, herní projev hráčů se od minulého týdne zlepšil.
4. kolo, 15.9.2012
Zimní stadion Ivana Hlinky
2:0
1:0, 0:0, 1:0

Litvínov

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Šimeček, Sýkora, Pospíšil, Ujfaluši, Kalina, Baránek, Dunko, Stříbrný, Poljanský.

Chomutov

Dvořák - Meliško, Páleník, Ringler, Krstev, Macháček, Bednář, Procházka, Kašpar, Hierman, Szathmáry, Šmíd, Dimitrov, Macháček, Adámek, Cestr, Kosina, Veselý, Wágner, Strunz.
Branky a nahrávky: 2. Sýkora (Stříbrný), 51. Šimeček (Dunko). Rozhodčí: Petružálek - Zajíc, Kopáč. Vyloučení: 8:6. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 34:26.

Hned v úvodu usedl na trestnou lavici Weitz za napadení. Očekávaný tlak hostí ale nepřišel, naopak puku se ujal litvínovský Josef Stříbrný. Ten poslal přihrávku na Ondřeje Sýkoru, který poslal domácí do vedení hned ve 2. minutě první třetiny. Sýkora se dral před branku i v 7. minutě, kdy jeho akci ukončila Dvořákova vyrážečka. Puk se odrazil jen do rohu a chopil se ho opět Litvínov. V polovině úvodní dvacetiminutovky před domácí brankou vznikla menší potyčka mezi domácím Šeflem a hostujícím Strunzem. Oba hráči si tak odpočinuli na trestné na 2 + 2 minuty za hrubost. Za minutu a půl si k Šeflovi přisedl Stříbrný, který se provinil krosčekem. Hosté si tak zahráli dvouminutovou přesilovku, ze které ovšem moc nevytěžili. V 15. minutě byl potrestán tým Litvínova za příliš mnoho hráčů na ledě a tak měli hosté další šanci vyrovnat stav utkání. Branka ale nepadla ani tentokrát. Na úplném konci 1. třetiny domácího gólmana prověřil Macháček, kotouč ale zůstal v Klečkovo výstroji.

Na začátku druhé třetiny měl litvínovský celek na piráty viditelný tlak a hostující gólman Dvořák se musel v brance pěkně otáčet. Hned ve 23. minutě zastavil přihrávku hostí Moravec, který se rozjel na branku a našel si místo mezi obránci. Vystřelil, ale v bráně už čekal připravený Dvořák. Nevyšla ani další hrozba Weitze z mezikruží. Ve 27. minutě chyboval hostující Veselý a na dvě minuty oslabil svůj tým. Domácím se tato přesilovka moc nedařila. Ze začátku hosty uzamkli před Dvořákem, ale ne na dlouho. Hosté pak přebrali puk a Litvínov k němu moc nepouštěli. Dokonce musel zasahovat i Klečka, a to ne jen jednou. Piráti si v pěti moc dlouho nezahráli, hned na to, co se Veselý vrátil na led, byl vyloučen další hostující hráč Ringler na dvě minuty za držení protihráče. Toto oslabení sehrál Chomutov velmi dobře, Litvínov se jen těžko dostával do útoku. Ve 35. minutě usedl na trestnou Stříbrný za zdržování hry, hosté ale nic nebezpečného nevymysleli.

V poslední třetině měli v úvodu oba gólmani plné ruce práce. Vyhrocená situace vedla k menší Šarvátce mezi Ringlerem a Weitzem, kteří si odseděli dvě minuty za hrubost. Ve 49. minutě poslal Dunko tvrdou střelu na Dvořáka, který s jistotou vyrazil. Szathmáry a Weitz nenechali trestnou lavici dlouho prázdnou a oba si odseděli dvouminutový trest. První jmenovaný za zdržování hry a druhý za držení protihráče. Ve hře 4 na 4 se v 51. minutě zadařilo Jaroslavu Šimečkovi, který připsal domácím druhou branku. Zbytek zápasu měli menší převahu černožlutí. Hosté se snažili dostat do útočného pásma, ale díky litvínovské obraně se jim to nedařilo. Na úplném konci zápasu přišlo další vyloučení. Macháček a Wiedemann byli potrestáni dvěmi minutami za hrubost. Na trestné ovšem pobyli jen necelou minutu do konce zápasu.

Ohlasy

Litvínov
Petr Nekvinda (HC LITVÍNOV): ,,Včera jsme prohráli na Kladně, ale náš výkon, co se týče herního projevu, byl o hodně lepší než minulý týden doma s Vary. Prohráli jsme docela smolný zápas. Myslím si, že jsme byli lepší. Dneska se nám ze začátku paradoxně moc nedařilo, ale bojovností jsme to dohnali do vítězného konce. Musím pochválit nejenom gólmany, ale všechny kluky za to, že se o vítězství poprali."
Chomutov
Luboš Sláma (Piráti CHOMUTOV): ,,My jsme zápas začali nešťastně, když jsme dostali gól v naší přesilovce. Tam udělal hrubou chybu na modré čáře jeden z obránců. Oni nám poté odjeli a dali nám z toho gól. Pak jsme první i druhou třetinu tlačili, byli jsme lepší. Bohužel máme zakleto a nepodařilo se nám dát gól. Třetí třetinu byl Litvínov lepší. Chtěli jsme hrát hodně dopředu, ale oni nám pak dali gól, který je uklidnil. Dnes bych chtěl klukům poděkovat. Makali a dřeli, ale nebylo nám přáno. Musíme se tomu postavit a jít dál. Chtěl bych pogratulovat soupeři."
52.kolo
6:2
(1:1, 2:1, 3:0)
Statistiky

Statistiky nejsou k dispozici.

Brankáři
Související články
Zápasy 15.09.2012

Starší dorost: Piráti neuloupili ani bod

Tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LIB Liberec 52 179:131 102
2. TRI Třinec 52 163:125 93
3. SPA Sparta 52 174:145 92
4. MBL Ml. Boleslav 52 155:124 92
5. PLZ Plzeň 52 162:142 92
6. KOM Kometa 52 143:156 79
7. OLO Olomouc 52 123:129 77
8. HKM Hr. Králové 52 130:136 74
9. KVA K. Vary 52 174:168 71
10. ZLN Zlín 52 151:151 70
11. PCE Pardubice 52 121:160 64
12. LIT Litvínov 52 153:173 63
13. VIT Vítkovice 52 134:175 63
14. KLA Kladno 52 130:177 60
Kompletní tabulka
Žáci dnes

SOUHRN: Litvínovská pátá třída obsadila osmou příčku, podívejte se na průběh sezony

Jedno utkání zbývalo odehrát severočeským páťákům, ti o něj samozřejmě přišli kvůli pandemii koronaviru. Nade vší pochybnost by ale udrželi osmé místo a zakončili by na něm celý ročník. Jaký průběh měla celá sezona a kdo svými výkony vynikal?
Více >
Mládež před 2 dny

Prohlášení předsedy HC Litvínov Kamila Havelky ke COVID-19

Prohlášení předsedy mládeže HC Litvínov, sportovní spolek.
Více >
Dorost před 2 dny

Jak se dařilo dorostenecký brankářům? Nejvíce se činil Čermák

Mladé naděje v neúplné sezoně obsadily dvanáctou příčku. Litvínovští úspěšně překonali nástrahy základní části a mířili do play off. To kvůli pandemii koronaviru neproběhne. Velký podíl na dobrém výsledku mají gólmani, v brankovišti Litvínova se vystřídali tři. Jak se jim vedlo v uplynulé sezoně?
Více >