Zápasy 26.08.2017
Autor: Redakce, foto: J. Jindra

Přes Berlín do finále s Jukuritem

Preview k zápasu

Foto Reportáž
Verva díky druhé třetině zdolala na turnaji v Drážďanech Eisbären 2:1 a zítra si v 17:30 zahraje o prvenství.
26.8.2017
Drážďany, GER
1:2
0:0, 0:2, 1:0

Berlín

Vehanen - Aubry, Baxmann, Braun, Buchwieser, Busch, DuPont, Fischbuch, Hordler, MacQueen, Muller, Noebels, Olver, Oppenheimer, Parlett, Petersen, Rankel, Richmond, Sheppard, Wissmann, Ziegler (abecedně). Připraven Cüpper. Trenéři Krupp, Jodoin, Ziesche

Litvínov

Kantor – Dietz, Sørvik – Kubát, Gula - Baránek, Pilař – Lukeš, Hübl, Jánský – Černý, Havlíček, Nicholls – Trávníček, Gerhát, Hořava – Doležal, Válek, Jurčík - Nejezchleb. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Stránský
Branky a nahrávky: 47. Busch (Rankel, Buchwieser) - 35. Černý (Nicholls, Havlíček), 36. Jánský (Hübl, Lukeš) Rozhodčí: Fischer a Gavrilas Vyloučení: 1:4 Využití: 1:1 Oslabení: 0:0 Zásahy: Kantor 23 Diváci: 871

Povedená druhá třetina! Po poměrně vyrovnané a hlavně bezbrankové první v ní Verva, nakonec s Havlíčkem místo Hanzla, který absolvoval křest v reprezentaci, udeřila. Náskok posléze udržela a večerní duel Drážďany - Jukurit (1:3) tak stanovil jejího nedělního finálového soupeře.

Nejprve tým ve druhé části podržel skvělými zákroky brankář Pavel Kantor, zejména tím, při němž na brankové čáře vleže zastavil velkou šanci Berlína. Snad půl metru před brankou zvedal protihráč puk bekhendem do sítě, ale ten skončil zázračně v Kantorově rukavici...

Vzápětí nás poslal do vedení v posledních utkáních střelecky disponovaný Jakub Černý po přečíslení dva na jednoho, 0:1.

Na gól si diváci v Drážďanech tedy museli počkat až do 35. minuty, a radoval se litvínovský kotel. A to nebylo zdaleka vše! V přesilovce chvíli na to zakončil souhru první formace Peter Jánský a získal týmu - jak se později ukázalo rozhodující - náskok.

Silná sestava zápas zvládla velmi dobře, v závěrečné třetině dovolila Němcům pouze snížit v přesilovce. Berlín s osmi zámořskými hráči (sedm Kanaďanů a jeden Američan) v závěru tlačil. 2:14 min. před koncem po oddechovém času odvolal brankáře. 1:24 min. před koncem si time out vyžádali litvínovští trenéři a v poslední půlminutě mohla Verva dvakrát trefit prázdnou klec.

Zodpovědný výkon v defenzívě, zejména v řadě oslabení, byl základem k úspěchu. Tým tak navázal na předchozí výhru v Chomutově a dobře v přípravě finišuje. Fandilo mu 60-70 Ropáků a spol. Zítra by se měl v Drážďanech představit omlazený tým žlutočerných.

(Foto: Pavel Kantor při drážďanském zápase)

Fotogalerie

přát. (v Liberci)
27.7.
sobota, 17:00
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Pavel Kantor 1 23 0
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Konto našeho srdce před 2 dny

Konto našeho srdce sleduje trénink malé Kačky

Kačenka Zíková se vrátila z měsíční Klimterapie a trénuje v barvách našeho klubu. Se svou maminkou denně cvičí a plní si pomalu svůj sen, chodit a v budoucnu i běhat jako její sestra Anežka. Na videu už pomocí speciálních holí zvládá chůzi po zahradě.
Více >
Rozhovory - Dorost před 3 dny

Letos se musíme porvat o medaile, velí Brouček. Na jaké soupeře se těší?

V uplynulém ročníku byl nejproduktivnějším hráčem litvínovského dorostu, zahrál si i za juniory nebo debutoval v reprezentaci. Co říká Dominik Brouček o tom následujícím?
Více >
Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Více >