Zápasy - Junioři 06.10.2018
Autor: Vladislav Kollert

JUN: Litvínov lituje neproměněných šancí, nestačil na Slavii

Foto Reportáž
Litvínov v sobotním utkání nezabodoval a na ledu v pražském Edenu nechává všechny čtyři body.
6.10.2018
ZS Eden
3:1
1:1, 1:0, 1:0 - 1:0

Slavia

Vecka – Fiala, Bureš, Zderadička, Antoš, Steinocher, Čapka, Holý – Brož, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Kižlin, Labuzík, Janča, Petrák

Zajíček – Bártek, Šubrt, Viedemann, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Havlík – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda
Branky a nahrávky: 18. Kižlin (Janča, Petrák), 23. Čapka, 60. Hradil (Křenek), 64. Brož (Všetečka) - 14. Jindra (Berka, Svoboda) Rozhodčí: Horák - Coubal, Klouček Vyloučení: 10:7 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0 Střely na branku: 43:34 Průběh utkání: 1:1, 1:0, 1:0 - 1:0
Litvínovští junioři se po vítězné sérii opět poněkud trápí. Karlovy Vary sice obrali o dva body ve čtvrtečním duelu, na Slavii však dnes nestačili. A to všechno ze začátku vypadalo dobře, černožlutí borci šli do vedení poměrně rychle po přesné trefě Jindry.

Jenomže nic netrvá věčně a stejně tomu bylo i s litvínovským vedením. Domácí odpověděli za čtyři minuty prostřednictvím Kižlina a oba celky se tak po první třetině rozcházeli do šaten za smírného stavu.

Z úvodu druhého dějství byli opět aktivnější hosté, po dvou neproměněných šancích Kysely a Berky však šla do vedení Slavia. O pár minut později zápas navíc okořenila krvavá bitka Antoše s Havlíkem, kteří se oba poroučeli do sprch s trestem do konce utkání. Jak Litvínov, tak i Slavia mohli ve druhé třetině proměnit několik velkých šancí, brankáři však své týmy drželi.

Třetí třetina poté byla relativně klidná až do posledních pěti minut. Nejdříve se v brance blýskl litvínovský Zajíček, poté však světla reflektorů patřila brankáři Veckovi. Ten nejdříve vychytal střelu do prázdné branky od Dufka, aby rázem na to zneškodnil samostatný únik Jouzy minutu před koncem. "Nedáš, dostaneš" však platí vždy a Litvínov tak inkasoval do své odkryté klece.

V prodloužení byla úspěšnější Slavia a litvínovští junioři tak odjíždějí z Prahy bez bodu.