Zápasy - Junioři 02. 02. 2019, Ondřej Mach

Junioři po přestřelce nestačili na Salzburg

S a l z b u r g - Litvínovští junioři i ve druhém zápase na jihu prohráli a vrací se domů pouze s bodem. V napínavém utkání, ve kterém padlo celkem šestnáct branek, tahali celou dobu za kratší konec a podlehli 7:9. Tentokrát nezískali ani bonusový bod z nadstavby, kterou už po dvaceti vteřinách ukončil Myklukha.

56

Branky a nahrávky EC Red Bull Salzburg (AUT): 2. Hengelmüller (Reisnecker, Eham), 3. Harnisch (Obu, Hede), 5. Harnisch (Hede, Wimmer), 10. Myklukha (Borzecki, Eham), 32. Wimmer (Hede, Harnisch), 35. Necesany (Hede, Peterka), 43. Borzecki (Eham, Myklukha), 49. Hede, 59. Peterka (Hede), 61. Myklukha (Eham, Obu)

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 31. Bártek (Jindra, Baláž), 32. Bartoš (Kitzberger, Fišer), 33. Bartoš (Kysela, Jindra), 34. Jouza (Berka, Dufek), 42. Berka (Dufek, Jouza), 46. Kovačič (Fišer), 47. Kovačič (Fišer, Bártek)

4:0, 4:1, 5:1, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5 , 7:7, 9:7

Kontschieder - Wiggins, Wimmler

Bugl (Kolarz) – Obu, Menner, Szuber, Wimmer, Prada, Necesany – Borzecki, Hede, Eham, Vogt, Myklukha, Harnisch, Leonhardt, Hengelmüller, Peterka, Reisnecker

Pejsar (Zelenka) – Bártek, Šubrt, Videmeann, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Háva – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Fišer, Kovačič, Dufek

Utkání začalo velmi rychle a už ve druhé minutě se prosadili domácí. Reisnecker našel přesnou přihrávkou Maxmiliana Hengelmüllera, a ten po 92 vteřinách otevřel skóre. Svižný nástup rakouského celku pokračoval a další branka přišla o minutu později, kdy Pejsara překonal Tim Luca Harnisch. Rakouský celek dominoval, hosté ze severu Čech nestíhali a v páté minutě prohrávali o tři branky. Puk od Hedeho přes Peterku doputoval znovu až k T. L. Harnischovi, jenž vstřelil svůj druhý gól v zápase. Povedenou první třetinu Salzburgu podrthla čtvrtá branka, kterou v desáté minutě vsítil Oleksiy Myklukha. Litvínov po první třetině šel do kabiny se čtyřbrankovou ztrátou.

Druhé dějství začalo vyloučením Bárteka, domácí však následnou hru v početní převaze nedokázali přetavit v branku. Přesilovou hru si po faulu Szubera zkusili i hosté a oproti rakouskému celku se jim povedlo ji využít. V přesilovkové kombinaci se kotouč dostal až k Robertu Bártekovi, jenž rozvlnil síť a korigoval stav duelu. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat, už po 39 vteřinách se z branky radoval Philipp Peter Wimmer. Nabuzený Litvínov však zatím utkání nevzdával a dvěma brankami 28 vteřin snížil na 5:3 z pohledu domácích, oba góly vstřelil kapitán hostí Dan Bartoš. Chemici dostali k dispozici další přesilovku po vyloučení Obua a minutu po posledním Bartošově gólu mohli znovu slavit, prosadil se Daniel Jouza. Opařený Salzburg neponechal nic náhodě a za necelou minutu už znovu vedl o dvě branky, jejich šestou měl na svědomí Lukas Necesany

Začátek poslední periody vyšel lépe hostím, když ve 42. minutě skóroval Marek Berka. Salzburg ale stejně jako v předchozích případech dokázal Litvínovu velmi rychle odskočit na rozdíl dvou branek, puk za Pejsara dostal Jakub Borzecki. Tlak Litvínova však vyústil v další snížení, Bugla tentokrát překonal Petr Kovačič. Černožlutí neměli dost a tlačili se za vyrovnáním. To přišlo ve 47. minutě, kdy byl na konci kombinace znovu Petr Kovačič. Salzburg ale dalším rychlým gólem strhl vedení na svoji stranu, vítězný gól dal Elis Nikolai Hede. Jedenáct minut před koncem byl vyloučen Limanovský, přesilová hra rakouského celku zůstala znovu nevyužita. Rozhodující branku zaznamenal minutu a půl před koncem John Jason Peterka

Nadstavba měla velmi rychlý konec, už po dvaceti vteřinách vystřelil Salzburgu bonusový bod Oleksiy Myklukha