Zápasy - Junioři 04. 10. 2019, Ondřej Mach

Desetigólová bitva na východě, juniorka zdolala Třinec po nájezdech 6:5

T ř i n e c - V rámci 9. kola turnaje O Pohár DHL zamířili chemici do Slezska. V souboji proti třineckým Ocelářům padlo celkem deset branek, tři z nich dokonce v jedné minutě. V nájezdové loterii se štěstí přiklonilo na stranu černožlutých, z mini WERK Areny tak vezou bod navíc.

59

Branky a nahrávky HC Oceláři Třinec: 5. Čmiel (Pastor, Indrst), 12. Jenáček (Geidl), 36. Králík (Čmiel, Mikler), 37. Geidl (Mastič, Jenáček), 45. Mastič (Vacula, Geidl)

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 19. Jouza (Limanovský), 27. Bartoš (Jouza), 32. Baláž (Svoboda, Stehlík), 36. Fišer, 45. Stehlík (Svoboda, Kroupa), rozh. náj. Svoboda

2:0, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5, 5:5

Cabák – Gebauer, Hanzlík

Švehlák (Švančara) – Mituchovič, Radzenciak, Jenáček, Vacula, Šulák, Adámek – Indrst, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Čmiel, Čmiel, Plandor, Matěj, Stebel, Králík

Zajíček (Zelenka) – Šubrt, Baláž, Kroupa, Jonák, Háva, Miškovič – Jindra, Kysela, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Jouza, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda

Domácí Třinec si hned na úvod zahrál přesilovou hru za faul Kroupy, hra v početní převaze ale branku nepřinesla. To už však neplatilo v 5. minutě, kdy se z mezikruží trefil Matouš Čmiel. Oceláři působili aktivnějším dojmem a jejich snaha vyústila v druhý gól. Ve 12. minutě našel Geidl přesným pasem ex-vsetínského Šimona Jenáčka, a ten se z předbrankového prostoru nemýlil.

Přesilovou hru si ještě před první sirénou vyzkoušeli i hosté, podobně jako Slezané ale neuspěli. Kontaktní branky se přeci jen dočkali až minutu a půl před koncem první třetiny. Daniel Jouza dostal kotouč na levý kruh a rozvlnil síť za Švehlákem.

Druhá část zápasu začala litvínovským tlakem a ve 26. minutě už se hrálo smírně. Jouza si tentokrát osvojil roli nahrávače, nabil Danu Bartošovi, jenž mířil z mezikruží přesně. Oceláři poté zaměstnali i Šimona Zajíčka, byl to však opět domácí brankář, kdo lovil puk ze své svatyně. Na hostující straně se prosadil obránce Ondřej Baláž

A v čase 35:03 přišla bouře. Nejprve domácí srovnali zásluhou Lukáše Králíka, chemici si ale už půl minuty nato vzali vedení zpět. Dobrou formu potvrdil Jaroslav Fišer, který zaznamenal už čtvrtou branku v tomto ročníku. Třinci stačilo pouhých 43 vteřin na další gól. Další vyrovnávající zásah zapsal nejproduktivnější Ocelář Nico Geidl a uzavřel tak tříbrankovou minutu.

Poslední perioda slibovala rozuzlení napínavého dramatu. Velký krok vstříc třem bodům udělali svěřenci kouče Mrázka. Svoboda přihrál dobře postavenému Lukáši Stehlíkovi, a ten umístil kotouč přímo mezi betony domácího gólmana. Oceláři ovšem předvedli další bleskové vyrovnání, na levé straně se kotouče zmocnil Maxim Mastič a poslal ho do branky.

Oba celky si před závěrečnou sirénou zahrály přesilové hry, další gólovou radost už však diváci v mini WERK Areně neviděli. Ani v nastaveném času nedokázal nikdo z hokejistů překlopit misky vah na stranu svého mančaftu. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, neoblíbená disciplína Litvínova. Černožlutý brankář ale v tomto případě zůstal nepřekonán a bod navíc pro hosty získal Přemysl Svoboda