Zápasy - Junioři 17. 01. 2020, Ondřej Mach

Litvínovská krize trvá, junioři padli se Salzburgem 2:3

L i t v í n o v - Černožlutá juniorka pokračuje ve špatných výsledcích, v pátek na domácím ledě nestačila na Salzburg. Hosté se ve druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení, které si po zbytek utkání nenechali vzít. Na litvínovské straně se prosadili Lukáš Stehlík a Dan Bartoš.

34., 17.01.2020, Litvínov
logo EC Red Bull Salzburg (AUT)
Litvínov mládež EC Red Bull Salzburg (AUT)

85

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 39. Stehlík (Berka), 52. Bartoš (Bártek, Kysela)

Branky a nahrávky EC Red Bull Salzburg (AUT): 24. Maier (Borzecki, Hänelt), 27. Lutz (TS), 47. Hengelmüller

0:2, 1:2, 1:3, 2:3

Micka – Axman, Špůr

Zajíček (Pejsar) – Bártek, Hocelík, Šubrt, Kitzberger, Kroupa, Háva, Miškovič – Jindra, Skuhrovec, Berka, Kysela, Vopat, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Jouza, Fišer, Dufek

Bugl (Resl) – Obu, Kerber, Schwaiger, Menner, Ettwein, Reich, Schmidbauer – Cimmerman, Hänelt, Lutz, Maier, Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin, Hefke, Bammer, Hložek

Úvodních dvacet minut zápasu Litvínova s rakouským Salzburgem branku nenabídlo. Hostující hráči si v deváté minutě zahráli přesilovou hru po vyloučení Hávy a v početní výhodě začínali i prostřední dvacetiminutovku. Tři minuty po startu druhé periody lovil puk ze sítě domácí brankář Zajíček.

Autorem prvního gólu se stal útočník Oskar Maier, asistovali mu Borzecki a Hänelt. Ještě o něco veseleji bylo Salzburgu v čase 26:15. Obránce Bártek se totiž provinil sekáním a nařízené trestné střílení spolehlivě proměnil Julian Lutz. Rakouský celek kromě toho pokračoval v přesilové hře kvůli faulu Jindry.

Chemikům se podařilo snížit minut před druhou sirénou. Navrátivší Berka nahrál Lukáši Stehlíkovi, který vstřelil svůj jedenáctý gól v této sezoně. Hokejisté Salzburgu ve třetí třetině znovu odskočili zásluhou Maxmiliana Hengelmüllera, do konce zbývalo něco kolem třinácti minut. Litvínov ještě dokázal snížit v přesilové hře, kdy se trefil Dan Bartoš, na vyrovnání už to však i přes několik přesilových her nestačilo.