Zápasy - Dorost 15. 02. 2020, Ondřej Mach

Dorostenci padli s Libercem 2:5, rozhodla poslední třetina

L i t v í n o v - Černožlutý dorost pokračuje v nepřesvědčivých výkonech. Chemici z posledních sedmi zápasů vyhráli jen dvakrát, na body nedosáhli ani dnes proti Liberci. Nad Bílými Tygry sice dlouho vedli, hosté ale ve druhé třetině srovnali a o svém vítězství rozhodli v závěrečné části hry.

60

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 16. Špaček (Iljuk, Filip), 24. Šprynar (Hocelík, Dej)

Branky a nahrávky Bílí Tygři Liberec: 28. Hujer (Trunda, Patzelt), 34. Culek (Trunda), 49. Vodlan (Plos), 50. Trunda (Král), 52. Kříž (Leden, Damašek)

2:0, 2:5

J. Knapík – J. Kába, N. Bublová

Čermák (Ešler) – Vyhlídal, Kuchař, Filip, Hocelík (A), Werner, Hora, Martínek – Špaček, Postl, Bár, Beran, Adámek, Kočárek, Iljuk, Krocker (C), Šprynar, Dej

Král (Vopravil) – Damašek, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek – Hujer (A), Putz, Vodlan, Hois, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos

Jako první se vedení ujali domácí, kombinaci Litvínova zakončil v šestnácté minutě útočník Jiří Špaček. Mírnou střeleckou převahu měli po dvaceti minutách chemici, kromě toho se hrálo velmi disciplinovaně - ani jeden z týmů nenasbíral žádné trestné minuty.

Vedení chemiků navýšil na startu prostřední periody Jan Šprynar, asistence byly připsány Hocelíkovi s Dejem. Liberci se podařilo odpovědět za necelých pět minut, kdy snížil Jakub Hujer a ve 34. minutě vyrovnal svým prvním gólem v ročníku obránce Ondřej Culek. V závěru třetiny si ještě oba týmy zahrály přesilovou hru, skóre se ale neměnilo.

Poslední část hry slibovala rozuzlení napínavého utkání. Jedenáct minut před poslední sirénou se prosadil Luka Vodlan a jeho branka se ukázala jako vítězná. Za další zhruba půl minutu přidal čtvrtý zásah Bílých Tygrů Tomáš Trunda a bylo rozhodnuto. Na konečných 2:5 upravil osm minut před koncem Filip Kříž