Zápasy - Junioři 13. 02. 2020, Ondřej Mach

První výhra v DHL Superpoháru! Juniorka přehrála Slavii po prodloužení 3:2

L i t v í n o v - Druhé domácí utkání v rámci DHL Superpoháru má pro litvínovské juniory šťastný konec. Mladí chemici sice na domácím ledě dvakrát prohrávali, dvěma zásahy je ale do hry vrátil Vojtěch Kysela. V prodloužení pak týmu druhý bod vystřelil Jakub Kroupa.

3., 13.02.2020, Litvínov
logo Litvínov mládež
logo HC Slavia Praha
Litvínov mládež HC Slavia Praha
3p 2

0:0, 0:1, 2:1 - 1:0
  • Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 49. Kysela (Bartoš, Dufek), 52. Kysela (Bártek, Kroupa), 62. Kroupa (Skuhrovec, Zajíček)

Branky a nahrávky HC Slavia Praha: 38. Labuzík (Hasil), 51. Hradil (Srdínko)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Petružálek – Kokrment, Pěkný

Zajíček (Zelenka) – Bártek, Kroupa, Háva, Kadár, Šubrt, Jonák – Berka, Vopat, Stehlík, Kysela (A), Bartoš, Dufek (C), Skuhrovec, Limanovský, Fišer, Šarlinger, Jouza

Málek (Pánek) – Němeček, Mareček, Štír, Hovorka, Srdíčko, Klatt – Hasil, Janča, Labuzík, Turek, Hradil, Slavíček, Havrda, Petrák, Brož, Puczek, Křenek, Kižlin

Souboj posledních dvou celků skupiny A začal opatrně, v první třetině se diváci na Zimním stadionu Ivana Hlinky branky nedočkali. Slavia si hned v úvodu utkání zahrála dvě přesilové hry za fauly Skuhrovce a Stehlíka, skóre se však neměnilo.

Domácí si situaci zkomplikovali i na startu prostřední periody, kdy na trestnou lavici zamířil Bártek. Na jeho trest v 35. minutě navázal Kysela, který se rovněž provinil hákováním. Hosté však ani jednu přesilovou hru nevyužili a vedení se ujali až dvě a půl minuty před druhou sirénou za rovnovážného stavu hráčů na ledě, trefil se Tomáš Labuzík.

Na začátku závěrečné části hry byli naopak nedisciplinovaní Pražané a domácím se podařilo druhou hru v početní výhodě zužitkovat. Prvním, kdo překonal brankáře Málka, se stal litvínovský útočník Vojtěch Kysela, pro kterého to byla osmá letošní branka. Na jeho zásah bleskově odpověděl Damien Hradil, za chemiky ale stejně rychle srovnal svým druhým gólem Vojtěch Kysela.

Vyrovnaný duel nakonec dospěl až do prodloužení, v němž se po dvou minutách prosadil obránce Jakub Kroupa a vystřelil Severočechům druhý bod.