Zápasy - Junioři 26. 02. 2020, Ondřej Mach

Černožlutý debakl, junioři doma od Energie vyfasovali devět branek

L i t v í n o v - Středeční utkání DHL Superpoháru proti Karlovým Varům litvínovské juniorce hrubě nevyšlo. Energie na vysokou výhru zadělala v první části hry a nakonec pohodlně zvítězila 9:2. Na domácí straně se prosadili Dan Bartoš a Jakub Kroupa.

87

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 6. Bartoš (Kroupa, Bártek), 48. Kroupa (Stehlík, Skuhrovec)

Branky a nahrávky HC Energie Karlovy Vary: 2. Rozhon (Křemen), 9. Rozhon (Křemen), 12. Křemen (Bačo, Jiskra), 19. Záruba (Bačo, Jiskra), 20. Kořán (Rozhon), 28. Novotný, 30. Bačo (Novotný), 39. Konášek (Jiskra), 59. Černý (Adámek, Stejskal)

0:1, 1:1, 1:8, 2:8, 2:9

Jaroš – Frodl, Svobodová

Zajíček (21. Zelenka) – Kroupa, Bártek, Háva, Hocelík, Miškoviš, Jonák – Berka, Vopat, Stehlík (A), Kysela (C), Bartoš, Skuhrovec, Jouza, Kovačič, Fišer (A), Limanovský

Horák (Hamrla) – Záruba, Benda, Kořán, Tureček, Stejskal, Cestr, Pohanka – Křehlík (A), Jiskra (C), Rymon, Adámek, Černý (A), Rozhon, Křemen, Novotný, Bačo, Seidler, Konášek

Do utkání lépe vstoupili vstoupili hosté, už v deváté minutě se prosadil Petr Rozhon. O pět minut později srovnal Dan Bartoš, po zbytek první části hry však už branky střílela jen Energie. Vedení karlovarským vrátil svojí druhou brankou Petr Rozhon, ve dvanácté minutě zvyšoval hostující Adam Křemen. Ještě před první sirénou se pak trefili Richard Záruba a Petr Kořán, Litvínov tak do druhé periody šel se čtyřbrankovou ztrátou.

Tým z lázeňského města měl navrch i v prostředním dějství, ve 28. minutě přidal šestou trefu David Novotný. Čtyři vteřiny před polovinou utkání skóroval Róbert Bačo a ve vzduchu visel debakl. Severočeši si následně zahráli přesilovou hru, ve které se jim však snížit nepodařilo a dvě minuty před koncem druhé třetiny prohloubil domácí trápení Marek Konášek

Svěřenci trenéra Radka Mrázka vsítili druhý gól ve 48. minutě v přesilové hře, jeho autorem byl obránce Jakub Kroupa. Oba týmy si poté zahrály přesilové hry, další branka ale padla až v čase 58:13. Devátý hřebík do litvínovské rakve zatloukl Daniel Černý, Litvínov tak doma Karlovým Varům podlehl vysoko 2:9.