Zápasy - Junioři 12. 02. 2022, Šimon Kadeřávek

Tři body díky přesilovým hrám! Junioři zvítězili nad Slavií 4:0

Poslední zápas základní části čekal severočeské juniory a po dvou prohrách v řadě si chtěli spravit chuť. A to se jim podařilo, ve druhém dějství předvedli stoprocentní využití přesilových her, protože slavili třikrát během deseti minut. Dalším pozitivem je bezpochyby čisté konto Kliky.

38. kolo, 12.02.2022, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
logo HC Slavia Praha
HC VERVA Litvínov HC Slavia Praha

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 27. Slavík (Háva, Vopat), 29. Kroupa (Slavík), 36. Maštalířský (Stehlík, Baláž), 42. Danielčák (Slavík, Kroupa)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Hucl, Němec – Brejcha, Pěkný

Klika (Čermák) – Kadár, Baláž, Háva, Kroupa, Hora, Hák, Hocelík – Maštalířský, Skuhrovec, Stehlík (C), Danielčák, Slavík, Vopat, Postl, Limanovský (A), Beran, Špaček.

Volevecký (Pittr) – Serov, Hrdlička, Švec, Stejskal, Kluch, Něměček (C), Brotánek – Šíma, Skoupý, Štrombach, Strnad (A), Matuška, Tomas, Míšek, Tichý, Hofmann, Jokl.

V Litvínově se čekalo na první branku až do 27. minuty, kdy slávistického gólmana Voleveckého prostřelil Marek Slavík. Zásahu předcházelo vyloučení Tomase, a tak chemici tvrdě trestali nedisciplinovanost hostů. Třicet vteřin po inkasovaném gólu šel tým z hlavního města znovu do čtyř hráčů, tentokrát fauloval Stejskal. I tentokrát se domácí činili a vedení navýšil Jakub Kroupa, jemuž přihrával střelec první branky Slavík.

Do třetice všeho dobrého – pořekadlo potvrdil Matěj Maštalířský, jenž pro změnu pomstil podrážení Serova. V zásahu měl prsty Stehlík s Balážem. Závěrečná dvacetiminutovka byla jasně v režii domácích, protože na jejím startu rozvlnil síť Tim Danielčák, druhou asistenci si připsal aktivní Slavík.

V dalších minutách se situace obrátila, protože domácí obranu dvakrát po sobě prověřilo oslabení. Poté se s vyloučeními doslova roztrhl pytel a na trestnou lavici usedl Serov se Slavíkem. Litvínov ani v závěru nezpanikařil a zaznamenal výhru bez inkasované branky.