Zápasy - Dorost 28. 10. 2021, Ondřej Mach

Dorostenci si na svátek zastříleli, PZ Kladnu nadělili třináct branek

Vysokou výhru si na 123. výročí vzniku Československa připsali litvínovští dorostenci. Černožlutí na domácím ledě rozstříleli PZ Kladno, hostující tým ze severu Čech odjel s třináctigólovým debaklem. Pěti body zazářili Jakub Bednařík a Jan Šprynar.

11

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 6. Raichl (Prokeš, Čech), 9. Bednařík (Čech, Prokeš), 10. Šprynar (Bystřický), 11. Bystřický (Raichl, Bednařík), 12. Bystřický (Bednařík, Mrázek), 21. Šprynar (Peroutka, Vyhlídal), 34. Šprynar (Peroutka), 37. Maštalířský (Peroutka, Šprynar), 47. Bednařík (Čech, Raichl), 48. Šprynar (Síč, Peroutka), 53. Bednařík (Bystřický), 53. Síč (Maštalířský, Vyhlídal), 59. Tůma

Branky a nahrávky PZ Kladno: 20. Bauer (Suk, Šabada)

5:0, 5:1, 13:1

Hacaperka – Sýkora, Deja

Tuhý – Soušek, Mrázek, Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Dudáček – Horský, Maštalířský, Liška, Bednařík, Raichl, Šprynar, Peroutka, Tůma, Zikmund, Čech.

Růžička – Krejča, Burgr, Novák, Frýda, Trojna, Kollmann – Lukeš, Bauer, Vančura, Suk, Šabada, Sém, Toman.

Domácí hokejisté od začátku dominovali, skóre otevřeli v čase 5:23 – úvodní zásah chemiků obstaral Václav Raichl. O pár minut později se prosadili také v přesilové hře, na jejím konci byl tentokrát Jakub Bednařík. První desetiminutovku uzavřel svým gólem Jan Šprynar, následně se v rychlém sledu dvakrát trefil Jaroslav Bystřický. V poslední minutě první třetiny korigoval skóre hostující Dominik Bauer

Z prostředního dějství uběhlo pouze 52 vteřin, když Litvínov přidal další trefu. Mezi střelce se podruhé zapsal Jan Šprynar, který ve 34. minutě zkompletoval hattrick. Osmý kotouč do kladenské sítě poslal ve 37. minutě Matěj Maštalířský

Velká převaha černožlutých pokračovala také v závěrečné periodě. Na hattrick v jejím průběhu dosáhl Jakub Bednařík, čtvrtým gólem se blýskl Jan Šprynar. Střelecký účet duelu uzavřel 70 sekund před poslední sirénou Lukáš Tůma. Severočeši tak porazili Kladno vysoko 13:1.