Zápasy - Dorost 03. 03. 2022, Šimon Kadeřávek

Drama až do poslední minuty. Dorostenci padli s Hvězdou Praha těsně 3:4

Čtvrtečním utkáním pokračovala nadstavba dorostu. Na sever Čech opět dorazila Hvězda, kterou chemici už tento týden jednou porazili. Jenže Pražané se postavili na odpor a po dvou třetinách vedli. Domácí dokázali v posledních deseti minutách vyrovnat, v posledních vteřinách však hostům zařídil výhru čtvrtým gólem Spěváček.

19. kolo, 03.03.2022, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
logo HC Hvězda Praha
HC VERVA Litvínov HC Hvězda Praha

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 19. Jakub Bednařík (Ščislák, Peroutka), 51. Jakub Bednařík (Prokeš, Peroutka), 58. Peroutka (Jakub Bednařík, Ščislák)

Branky a nahrávky HC Hvězda Praha: 15. Spěváček (Doležel, Kubata), 19. Spěváček (Kubata, Hulej), 40. Spěváček 60. Spěváček (Ivanovič, Dohnal)

• Průběh zápasu

0:1, 1:1, 1:3, 3:

• Rozhodčí

Glanc – Sýkora, Deja

Tuhý – Soušek, Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Kladivo – Ščislák, Bednařík, Horský, Dufek, Bednařík, Šprynar, Peroutka, Koky, Čech.

Zavoral – Hulej, Jarabko, Richtr, Mrázek, Kubata – Dohnal, Jaroš, Janoušek, Neuhausel, Ivanovič, Roule, Niederhafner, Spěváček, Topol, Doležel.

Litvínovští si mohli výhrou a kombinací několika dalších výsledků zajistit první místo. Piráty totiž čekalo klání na ledě kladenských Rytířů. První trhliny se objevily už v první třetině, Severočeši sice ubránili oslabení po faulu Bystřického, jenže hráči Hvězdy stejně slavili. Autorem úvodního zásahu se stal Vojtěch Spěváček. Stejný útočník si připsal dvě trefy v předešlém zápase.

Vyrovnání přišlo z hole Jakuba Bednaříka, remízový stav vydržel jen pár vteřin, protože síť znovu rozvlnil Vojtěch Spěváček. Hosté měli na přelomu první a druhé třetiny k dispozici početní výhodu, ale Pražané nedokázali Kokyho nedisciplinovanost potrestat. Skóre se díky tomu měnilo až v závěru prostřední dvacetiminutovky, kdy zkompletoval hattrick právě Vojtěch Spěváček.

Chemici chtěl manko dohnat, ale překonat hostujícího gólmana se jim podařilo až v 51. minutě. A znovu u toho byl litvínovský Jakub Bednařík, jemuž přihrával Prokeš s Peroutkou. V samotném závěru fauloval Janoušek, domácí ale dokázali výhodu využít. Tentokrát skóroval Jan Peroutka. Užuž to vypadalo, že utkání zamíří do prodloužení, ale ke kotouči se dostal hrdina zápasu – hostující útočník Vojtěch Spěváček a 29 vteřin před sirénou rozhodl o výhře Hvězdy.