Zápasy - Dorost 29. 01. 2022, Šimon Kadeřávek

Dorostenci porazili PZ Kladno 6:1, hattrickem se blýskl Horský

Dorostenci chtěli odčinit dvojité zaváhání s Chomutovem, šanci dostali v zápase s beznadějně posledním Kladnem. Outsider ale Severočechy zaskočil a vedl celou první třetinu, chemici ale začali pálit v druhém dějství.

12. kolo, 29.01.2022, Kladno, ČEZ STADION Kladno
logo PZ Kladno
PZ Kladno HC VERVA Litvínov

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky PZ Kladno: 1. Sém (Hasman)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 21. Čech (Vyhlídal, Ščislák), 26. Horský (Tůma, Ščislák), 37. Dudáček (Tůma), 41. Čech (Vyhlídal, Ščislák), 55. Horský (Ščislák, Vyhlídal), 60. Horský (Síč)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Raška – Svobodová, Bernard

Menc (Růžička) – Krejča, Burgr, Darsa, Novák, Gaži, Frýda, Krátký, Kollmann – Bauer, Vančura, Lukeš, Reckziegel, Šabada, Sém, Hasman, Toman.

Balík (Tuhý) – Mrázek, Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Dudáček, Nikolov – Ščislák, Horský, Dufek, Peroutka, Tůma Koky, Čech

Úvodní minuty patřily domácímu týmu, protože po 48 vteřinách prostřelil litvínovského Balíka Tomáš Sém. Překvapivé vedení vydrželo po celou první třetinu, přestože měli Severočeši k dispozici tři početní výhody! Roli favorita začali chemici naplňovat až po přestávce. Znovu fanoušci na ČEZ stadionu viděli brzký gól, tentokrát ho měl na svědomí Dominik Čech.

Před polovinou zápasu slavil Litvínov znovu. Jednogólový náskok hostům zajistil Denis Horský, který těžil z nahrávky Tůmy. Oba týmy zkusily své ofenzivní snažení v početní výhodě, ale pokaždé vyšly na prázdno. Ve vyrovnaném počtu sil na ledě se ale dařilo hostům, tři minuty před druhou sirénou propálil kladenského brankáře Petr Dudáček.

Na konci prostřední dvacetiminutovky musel mezi časoměřiče Darsa, chemici výhodu využili ve třetím dějství. Slavícím útočníkem se stal Dominik Čech a chemici směřovali k vítězství. Po gólu to na ledě jiskřilo, především mezi Darsou a Tůmou a oba hráči museli předčasně do sprch. Dvojitou tečku za celým kláním udělal Denis Horský, který se nejdříve prosadil v přesilové hře, následně slavil deset vteřin před koncem.