Zápasy - Dorost 10. 02. 2022, Šimon Kadeřávek

Postup na druhé místo! Dorostenci přetlačili Kladno 2:1

Mladé Severočechy čekalo utkání na horkém kladenském ledě, v případě výhry by je čekal posun tabulkou. Po úvodní inkasované brance se Litvínov oklepal a zásluhou dvou zásahů ve druhém dějství slaví zisk tří bodů!

10. kolo, 10.02.2022, Kladno, ČEZ STADION Kladno - malá hala
logo Rytíři Kladno
Rytíři Kladno HC VERVA Litvínov

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky Rytíři Kladno: 9. Holeček (O. Šátek)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 30. Čech (Bystřický, Prokeš), 35. Vyhlídal (Jakub Bednařík)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Battěk – Bernard, Zedníková

Tuláček (Punda) – M. Šátek, J. Aschenbrenner, O. Šátek, Novák (C), Marcinek, Rájek – Mejtský, Daníček, Holeček, Kut, Kupčo, Váňa, Petřík, Hlaváček, Holub (A).

Tuhý (Kokhanin) – Síč, Vyhlídal, Bystřický (C), Prokeš, Dudáček, Kladivo – Ščislák, Horský, Dufek, Liška, Bednařík, Raichl, Šprynar (A), Peroutka, Čech (A).

Čekalo se vyhrocené klání, protože oba týmy bojují o čelo nadstavbové tabulky. Už během prvních vteřin měli hosté z Litvínova dvojnásobnou výhodu. Přesilovka 5 na 3 vydržela pouze 25 vteřin, protože mezi časoměřiče zamířil chemik Raichl. Po vyrovnání sil faulovali Rytíři znovu, paradoxně jim podráženi Aschenbrennera umetlo cestu za prvním gólem.

Severočeši totiž dlouhodobě bojují s nepovedenými početními převahami, jednu takovou si připsali i na ledě ČEZ stadionu. Po nahrávce Šátka totiž slavil kladenský Tomáš Holeček. Zaskočený Litvínov se snažil překonat gólmana Rytířů, ale cestu za vyrovnáním kazily časté fauly.

Misky vah se výrazně naklonily během prostřední dvacetiminutovky. Po návratu Raichla, který tentokrát pykal za hákování, rozvlnil síť Dominik Čech. Útočník využil práce Bystřického a potvrdil svou pověst hráče, jenž zpravidla otevírá gólový účet Litvínova. Neuplynulo ani pět minut a hostující střídačka znovu radostně vykřikla. Mladíky rozjásal Radek Vyhlídal, obránce svou ránou v přesilové hře překonal Tuláčka.

Jednogólový náskok soupeře a vidina ztráty druhého místa působila na domácí jako rudý šátek. Rytíři však nedokázali Tuhého prostřelit. Kladenský trenér ještě zkusil v závěru zápasu hru bez brankáře, ale ani tento risk nepřinesl kýženou trefu.

Litvínov se díky důležité výhře posunul na druhou příčku, na první Chomutov ztrácí dva body. Zároveň má na rozdíl od Pirátů jedno utkání k dobru.