Zápasy - Dorost 01. 03. 2022, Šimon Kadeřávek

Dorost míří na první místo nadstavby! V dohrávce porazil pražskou Hvězdu 6:2

Úterní odpoledne bylo vybráno pro duel mezi Litvínovem a Hvězdou. Klání, které se mělo hrál původně začátkem ledna, odstartovali lépe chemici. Tým z hlavního města rychle srovnal, nicméně Severočeši dokázali odskočit a náročný týden započali ziskem tří bodů.

9. kolo, 01.03.2022, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
logo HC Hvězda Praha
HC VERVA Litvínov HC Hvězda Praha

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 2. Šprynar (Síč), 10. Čech (Šprynar), 25. Vyhlídal (Šprynar, Čech), 31. Síč (Jonáš Bednařík, Jakub Bednařík), 43. Peroutka (Jakub Bednařík), 44. Čech

Branky a nahrávky HC Hvězda Praha: 3. Spěváček (Dohnal), 30. Spěváček (Ivanovič)

• Průběh zápasu

1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2

• Rozhodčí

Vyštejn – Goltsch, Povová

Tuhý – Soušek, Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Dudáček, Kladivo – Ščislák, Bednařík, Horský, Dufek, Bednařík, Šprynar, Peroutka, Koky, Čech.

Zavoral (Hrabák) – Hulej, Jarabko, Richtr, Mrázek, Kubata, Beňo – Dohnal, Jaroš, Janoušek, Doležel, Ivanovič, Roule, Niederhafner, Spěváček, Topol, Václavek.

Ještě ani na ZS Ivana Hlinky nedorazili všichni fanoušci a už se měnilo skóre. Dohrávku otevřel svou přesnou ránou Jan Šprynar. Litvínov, jehož svatyni hájil Tuhý, si vedení dlouho neužil, protože po minutě reagoval Vojtěch Spěváček. Do kabin šli nakonec s úsměvem domácí hráči, protože v polovině první třetiny rozvlnil síť Dominik Čech.

Severočeši lépe vstoupili také do druhé dvacetiminutovky, tentokrát využil spolupráce Šprynara s Čechem Radek Vyhlídal a Litvínov už vedl o dva góly. Hvězda se připomněla znovu díky Vojtěchu Spěváčkovi. Jeho nadějný zásah hosty přiblížil aktivním chemikům doslova na dostřel. Ztrátu vedení ale nechtěl připustit Lukáš Síč, který propasíroval kotouč za Hrabáka. Pražané se mohli znovu dotáhnout ve 36. minutě, nedokázali však využít přesilovou hru, která následovala po faulu Horského.

Dorostenci v černožlutých dresech nechtěli dopustit zdramatizování v závěrečné části hry. Kvůli tomu vstřelili dva góly během jediné minuty. Nejdříve rozjásal spoluhráče Jan Peroutka, poté navázal na svou trefu v první třetině Dominik Čech.