Zápasy - Dorost 08. 02. 2022, Šimon Kadeřávek

Dorost v dohrávce porazil Třemošnou 5:2. Čtyřmi góly se blýskl Peroutka

Dorost rozehrál nabitý týden na ledě Třemošné. O osudu utkání se prakticky rozhodlo během úvodního dějství, protože Severočeši překonali brankáře domácích třikrát. Závěrečná třetina přinesla dva góly na obou stranách. Litvínov se díky výhře přiblížil k druhému místu a na Rytíře ztrácí jediný bod.

8. kolo, 08.02.2022, Třemošná, Sport Aréna
logo HC Meteor Třemošná
HC Meteor Třemošná HC VERVA Litvínov

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky HC Meteor Třemošná: 53. Hnát (Buzinkay), 57. Pluhař (Štulc)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 10. Peroutka (Jakub Bednařík, Jonáš Bednařík), 14. Peroutka (Šprynar), 20. Horský (Šprynar, Čech), 47. Peroutka (Kladivo, Jakub Bednařík), 50. Peroutka (Dudáček, Kladivo)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Malá – Sýkora, Hošťálek

Oršulák (Smola) – Štulc, Sochor (C), Hnát, Tran, Holubec, Černý – Kubový, Krištof, Pluhař, Komínek, Matějka, Kačena, Buzinkay.

Balík (Tuhý) – Síč, Vyhlídal, Bystřický (C), Prokeš, Dudáček, Kladivo – Ščislák, Jonáš Bednařík, Horský, Liška, Jakub Bednařík, Šprynar, Peroutka, Pospíšil, Čech (A).

Kvůli karanténě muselo černožluté komando do akce netradičně v úterý, protože dohrávalo střetnutí z ledna. První trefu si připsali právě hosté, kterým vedení vystřelil Jan Peroutka, asistenci mělo na svědomí duo Bednaříků. Meteor se chtěl marně vymanit ze severočeských klepet, do toho všeho bylo domácích na ledě více, než dovolují pravidla. Litvínov měl k dispozici výhodu, mladíci však mají problémy s proměňováním.

Chmury rozhodně zahnal Jan Peroutka, útočník svým zásahem přiblížil chemiky k výhře. Dvacet vteřin před první sirénou rozvlnil síť Denis Horský, jemuž nahrával Šprynar. V samotném závěru Meteor fauloval znovu, a tak si hosté přenesli do druhé třetiny početní výhodu. Tu však nedokázali proměnit na úspěšnou. Prostřední dvacetiminutovka příliš šancí nenabídla, chemici dokonce promarnili další přesilovou hru.

O góly však nebyla nouze v poslední části hry. V show pokračoval litvínovský Jan Peroutka, jenž se během dvou minut dvakrát prosadil! Hosté se probudili v samotném závěru, protože nejdříve zvedal ruce nad hlavu Jakub Hnát, poté se radoval Jakub Pluhař.