Zápasy - Junioři 24. 03. 2022, Šimon Kadeřávek

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.

13. kolo, 24.03.2022, České Budějovice, Budvar aréna
logo BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE HC VERVA Litvínov

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE: 13. Aulický (Putz, Drančák), 17. Putz (Vachun), 22. Drančák (Pouzar, Turek)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 42. Baláž (Stehlík, Skuhrovec)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Šperl, Kosnar – Kubíček, Tuháček

Maleček (Schacherl) – Váňa, Bednařík, Fousek, Willmann, Březina, Vachun, Gřegořek, Turek, Aulický, Kašpar (A), Schuppler, Petrásek, Putz, Pouzar (C), Humeník, Šimon, Drančák.

Čermák (Ešler) – Bystřický, Hora, Baláž, Hocelík, Kroupa, Kuchař, Háva – Postl, Danielčák, Stehlík (C), Beran, Vopat, Limanovský (A), Bednařík, Špaček, Skuhrovec, Slavík.

Domácí měli po třech minutách hry výhodu, Danielčák fauloval a musel se odporoučet na trestnou lavici. Jenže přesilovka vydržela Českým Budějovicím jen pár vteřin. Provinila se totiž hráčská lavice a počet hráčů na ledě se vyrovnal. Opatrnému utkání však chyběly gól. Takové tvrzení platilo jen do 13. minuty, kdy Čermáka prostřelil domácí Vojtěch Aulický. Zaskočený Litvínov inkasoval záhy, tentokrát zvedal nad hlavu David Putz. Ještě před sirénou musel na trestnou Limanovský.

Výhoda se přenesla do druhé části hry, ale České Budějovice nedokázaly faul pomstít. I přesto šli domácí hráči do tříbrankového trháku. Za záda litvínovského gólmana protlačil kotouč Samuel Drančák a osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Jenže chemici se mohli na Motor dotáhnout, v závěru druhé třetiny měli k dispozici dvě přesilovku, ani jedna však neskončila gólem.

Více štěstí měli hráči v černožlutých dresech v závěrečném dějství. Stehlík při početní výhodě vybídl ke skórování Ondřeje Baláže, a ten se nemýlil. V samotném závěru se plnila především statistika vyloučených, postupně mezi časoměřiče usedl Hocelík, Kuchař či Kroupa. Domácí stranu zase reprezentoval Kašpar. Žádná z přesilovek ale gól nepřinesla.