Zápasy - Junioři 10. 03. 2022, Šimon Kadeřávek

Zase ti Hanáci. Junioři prohráli s Olomoucí 0:4

Podruhé v tomto týdnu vyrazila do dalších bojů litvínovská juniorka. Mladíci přivítali na svém ledě Olomouc. Hosté rozhodli během půl hodiny, protože slavili celkem čtyřikrát. Chemici nedokázali skórovat ani jednou.

9. kolo, 10.03.2022, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
logo HC Olomouc
HC VERVA Litvínov HC Olomouc

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky HC Olomouc: 3. Handl (Groch, Kočí), 19. Fasner (Mácha, Groch), 27. Havel (Stratil, Ruda), 32. Handl (Zapletal, Kočí)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Sýkora, Kosnar – Coubal, Pěkný

Čermák – Hora, Baláž, Hocelík, Hák, Kuchař, Háva – Postl, Danielčák, Stehlík, Beran, Vopat, Limanovský, Maštalířský, Špaček, Skuhrovec, Slavík.

Špunar – Kočí, Groch, Sedláček, Stratil, Poledna – Havel, Zapletal, Fasner, Handl, Mácha, Tarnoczy, Ruda.

Kohouti začali pěkně zostra, brankář Čermák musel čelit několika nepříjemným střelám. Po třech minutách ale kapituloval. Po souhře Kočího s Grochem rozjásal olomouckou střídačku Tobiáš Handl. Domácí, které přišlo podpořit více než sto příznivců, se sice snažili, ale v první třetině si branku nepřipsali. Radostné chvíle se dostavily na druhé straně. Po vyloučení Slavíka překonal domácího maskovaného muže Matyáš Fasner.

Jenže kýžené vyrovnání se nedostavilo ani ve druhém dějství, přestože ho Litvínov začal přesilovou hrou. Ve 26. minutě se prosadil Adam Havel a o bodech bylo prakticky rozhodnuto. Pomyslný hřebíček do rakve zatloukl Skuhrovec, po jehož faulu následovala olomoucká výhoda. Nedisciplinovanost bez milosti pomstil Tobiáš Handl. Záhy si mohli chemici připsat alespoň čestnou trefu, ale hra 5 na 4 jim znovu nevyšla.

Branka nepadla ani v poslední dvacetiminutovce. Mora nedokázala dvakrát využít litvínovské oslabení. Hanáky to ale nemuselo vůbec mrzet, protože ze severu Čech odjíždí s plným počtem bodů.