Zápasy - Junioři 31. 03. 2022, Šimon Kadeřávek

Důležitý krok k záchraně! Junioři porazili Přerov 3:0

Poslední březnový den znamenal začátek juniorské baráže. A mladí chemici do ní vstoupili úspěšně, protože už ve 3. minutě vedli. Druhý a třetí zásah přišel z hole Danielčáka a Severočeši mohou o víkendu nadobro zachránit svou extraligovou čest.

1. kolo, 31.03.2022, Litvínov
logo HC ZUBR Přerov
HC VERVA Litvínov HC ZUBR Přerov

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 3. Skuhrovec (Stehlík, Hocelík), 23. Danielčák (Hocelík), 58. Danielčák

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Horák, Čáp – Axman, Hnát

Čermák (Klika) – Hocelík, Baláž, Háva, Hora, Kroupa, Kuchař, Werner – Maštalířský, Slavík, Stehlík (C), Postl, Skuhrovec, Vopat, Danielčák, Limanovský (A), Beran, Bednařík.

Postava (Žurek) – Hanák (C), Němec, Gréč, Holík, Billa, Nesvadba – Šilhavý, Kolařík, Kleniar, Halík, Hradil, Fencl, Švejda, Štíbr, Brázda, Kuchta.

Před početnou fanouškovskou kulisou, kterou tvořilo téměř 500 diváků, rozehráli junioři veledůležitý souboj. A už po pár minutách mohli být v klidu, protože na modré obehrál Hocelík jednoho z protihráčů. Kotouč nasměroval ke Stehlíkovi, který vybídl ke skórování Davida Skuhrovce. Litvínovský útočník se nemýlil a poslal Severočechy do vedení!

Jenže Přerov mohl záhy srovnat, jelikož Limanovský hákoval. Hosté však početní převahu nevyužili. Štěstí neměli ani v té následující, tentokrát dosedl mezi časoměřiče Danielčák. Jenže v podobně svízelné situaci se nacházeli také chemici. Ty dokonce chvíli měli k dispozici hru 5 na 3, ale brankář Postava všechny střely pokryl.

Druhé dějství započalo stejně jako to první. Znovu zavládla radost na litvínovské střídačce, tentokrát se po individuální akci prosadil Tim Danielčák. Zásah slovenského šikuly odstartoval přesný pas Hocelíka. Průběh prostřední dvacetiminutovky přesně kopíroval úvodní třetinu, protože diváci viděli další nevyužité přesilovky.

Poslední část hry zůstala přinesla dvě domácí vyloučení, nejdříve si musel na dvě minuty odpočinout Stehlík, poté obránce Baláž. Zubři však nedokázali prolomit přesilovkové prokletí. Když se hosté neměli ke skórování, pálili chemici. Přerovští totiž vyzkoušeli hru bez gólmana Postavy, risku využil Tim Danielčák, který zastrčil kotouč do prázdné klece.