Zápasy 04.08.2022
Autor: Kamila Stříteská Ströer

Verva uspěla v prvním přípravném zápase a zdolala Baník

Reportáž

Foto Reportáž
V prvním přípravném zápase letošní sezony představila Verva v akci nové tváře. V obraně nastoupil Zile se Šaldou a v útoku se vyjma juniorů ukázal také Šimon Stránský a Hlava. Utkání se rozhodlo v prostřední části, ve které si chemici dokázali vytvořit dvoubrankový náskok zásluhou Demela a Svobody. Ve třetí třetině pak přidal třetí branku Litvínova Petr Straka.
4.8.2022
Sokolov
0:3
0:0, 0:2, 0:1

Sokolov

Michajlov – Pohl, Klejna, Rulík, Weinhold, Tomek, Vodička – Osmík (A), Kverka, Vracovský, Jurčík, Vrhel, Švec, Stehlík (C), Prošek (A), Tomi, Vašíček, Novotný, Jaroš (A).

Litvínov

Zajíček – Zeman, Zile, Kolář, Šalda, Strejček, Demel (A), Baláž – Hlava, Stránský, Straka "C" - Sukel, Kudrna, Fronk - Havelka, Berka, Zygmunt - Svoboda, Slavík, Chalupa.

Branky a nahrávky

23. Demel (Fronk, Šalda), 31. Svoboda, 42. Straka

Statistiky

Rozhodčí:
Zubzanda, Kostourek – Gerát, Baxa
Vyloučení:

Využití:

V oslabení:

Diváci:

0

Střely na bránu:

Průběh zápasu:

V první třetině se chemici marně pokoušeli najít recept na sokolovského brankáře, který všem střeleckým pokusům úspěšně čelil. Zhruba v polovině úvodního dějství předvedli Litvínovští dobrou kombinaci v útočném pásmu. Andrej Kudrna mířil křižnou nahrávkou na svého spoluhráče, jehož zakončení neskončilo v síti domácího týmu. Následně se ve 13. minutě objevil u kotouče Sukeľ, který přesně nabil na Jiřího Fronka. Jeho střela z první skončila na tyčce, poskakující kotouč na brankové čáře uklidila obrana Baníku. V závěru inkasoval Šalda dvouminutový trest, na jehož konci se litvínovský brankář řádně zapotil při střele Vrhela, kterou Zajíček zpacifikoval pomocí betonů.

Na začátku prostředí části se Vervě podařilo otevřít gólový účet zápasu. V přesilové hře dostal nabito Patrik Demel a jeho prudká rána z pravého kruhu skončila v síti Sokolova - 0:1. Ve 26. minutě mohla jít Verva do dvoubrankového vedení, ale Hlava rozezněl pouze Michajlovu tyčku. Posléze měl také Baník další početní převahu. K tvrdé střele se na dvakrát dostal Vracovský, ale maskovaný muž v litvínovské kleci byl přesný. Ve 31. minutě se do útočné akce po návratu z trestné lavice připojil Hlava, nahrál před branku, kde se v chumlu hráčů zorientoval Přemysl Svoboda a zvýšil náskok chemiků - 0:2. Ještě před sirénou měl dobrou příležitost Denis Zeman, ale jeho střela z mezikruží pouze orazítkovala zadní mantinel. V poslední minutě tečoval Vodičkovo nahození Vašíček, Šimon Zajíček střelu vykopl špičkou betonu.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky Verva využila přesilovou hru, když kombinaci s Havelkou a Kudrnou zakončil Petr Straka gólem - 0:3. Ve 46. minutě se do přečíslení dva na jednoho vrhnul Berka s Havelkou, jenže zakončení skončilo pouze na připravené Michajlově hrudi. V 55. minutě se pokoušel o snížení Jaromír Kverka, kotouč vypadl litvínovskému brankáři z lapačky, ale za brankovou čáru se nedostal. Tomi se pokoušel připravit Šimona Zajíčka o čisté konto, ale prostor k dorážce dostal ještě Prošek. S oběma pokusy si gólman Vervy poradil a Litvínov zvítězil v úvodním přípravném zápase 0:3. 

Fotogalerie

2.
5:2
(2:0, 2:2, 1:0)
3.
16.8.
úterý, 17:30
Statistiky
Brankáři
Související články
Zápasy 04.08.2022

Verva uspěla v prvním přípravném zápase a zdolala Baník

Konto našeho srdce před 2 dny

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >