Zápasy 08. 09. 2022, Kamila Stříteská

Litvínov znovu úspěšný, v generálce porazil Sokolov

I v poslední prověrce proti prvoligovému soupeři dokázal Litvínov zvítězit. Baník nedokázal ani na jednu branku chemiků odpovědět, o góly domácích se postarali Jindřich Abdul, Patrik Zdráhal a Michal Gut.

569

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 20. Abdul (Stránský, Jaks), 37. Zdráhal (Sukeľ), 46. Gut (Hlava)

0:0, 3:0

Koustourek, Čáp - Pěkný, Kokrment

Zajíček – Jaks, Zīle, Freibergs, Šalda, Strejček, Demel (A), Zeman – Zdráhal (A), Stránský, Abdul – Hlava, Sukeľ, Straka (C) – Vopat, Gut, Chalupa – Fronk, Helt, Zygmunt.

Michajlov – Krejčí, Pohl, Novák (A), Tomek, Weinhold, Baláž – Osmík, Rohan (C), Tomi, Ton, Vrhel, Vracovský, Rulík, Jurčík (A), Blecha.

V první třetině patřil Litvínov k aktivnějším celkům na ledě, velké množství šancí v přesilových hrách však dokázal pochytat čarující brankář Sokolova Michaljov. Střelecké trápení prolomil až 10 vteřin před koncem Jindřich Abdul, který dostal od Šimona Stránského milimetrovou přihrávku z první a otevřel skóre utkání - 1:0.

Druhá třetina probíhala v obdobném tempu, Sokolov z několika šancí zahrozil, ale v přípravě bezchybného Zajíčka propálit nedokázal. Naopak Litvínov dokázal vedení navýšit, když si do mezikruží najel Patrik Zdráhal a přesnou táhlou ranou dokázal propálit Michajlova podruhé - 2:0.

Ve třetí třetině diváci mohli vidět hned pět přesilovek hostů a tři přesilovky Vervy. Šimona Zajíčka v polovině utkání nahradil Denis Godla, i ten však dokázal pochytat všechny pokusy Sokolova. Naopak se slova ujal opět Litvínov, když Michal Gut dokázal tečovat kotouč do horního rohu Michajlovovy branky - 3:0.