Zápasy - Junioři 21.11.2022
Autor: Věra Procházková, foto: Helena Hegeďová

Dva body z Brna! Junioři udolali Kometu v nájezdech

Reportáž

Foto Reportáž
B r n o - Zprvu se více dařilo Litvínovu, po první třetině odjížděl do kabin s vedením 0:1. Na začátku druhé třetiny přidal ještě jeden gól. V polovině zápasu se do tlaku dostali domácí, kteří stav snížili a ve třetí třetině se jim podařilo vyrovnat. V základní hrací době ani v prodloužení se o vítězi nerozhodlo, a tak zápas přešel k nájezdům. Při nájezdech se podařilo skórovat jen hostujícím chemikům, zápas tedy nakonec vyhráli.
24. kolo, 21.11.2022
Brno, DRFG arena
2:3sn
0:1, 1:1, 1:0 – 0:0 – 0:1

Brno

Kavan (Maleček) – Řehák, Fajmon, Eich, D. Svoboda, Ulbricht, Němec – Rakus, Zembol, Otava, Šantora, Cakl, Masař, Bělohlav, Harmim, Nesvadba, Boltvan, Horváth, Horký, Linka.

Litvínov

Klika (Čermák) – Dudáček, Vyhlídal, Werner, Hocelík, Janda, Bystřický, Hynek – Postl, Danielčák, Ekrt, Beran, Slavík, Maštalířský, Vopat, Čech, Bednařík, Špaček, Skuhrovec, T. Svoboda.

Branky a nahrávky

33. Masař (Horváth), 47. Rakus (Němec)
9. Maštalířský (Danielčák, Slavík), 22. Bendařík (Postl, Svoboda), rozh. náj. Svoboda

Statistiky

Rozhodčí:
Vrba, Grygera – Komínek, Smetková
Vyloučení:

2:2

Využití:

0:0

V oslabení:

0:0

Diváci:

78

Střely na bránu:

39:46

Průběh zápasu:

0:2, 2:2, 2:3

Úvodní třetina byla v režii Litvínova, chemici naskočili led ve svižném tempu. Již od začátku zápasu nedali domácím moc šancí a jeden za druhým zkoušel své štěstí při střelbě na branku. Po přihrávce Slavíka a pokusu Danielčáka zakončil akci střelou Matěj Maštalířský, který tak dostal litvínovský celek do vedení - 0:1. K zajímavé šanci se dostal Ekrt, jenž si pohrál s brněnskou obranou a svižně vystřelil. Jeho ránu ale domácí gólman ramenem vyrazil. Ve druhé polovině třetiny byl za podražení vyloučen Vopat. Do větší střelecké akce se ale Brno nedostalo, naopak se v oslabení ke střele odhodlal Postl, jehož ránu Kavan vychytal.

Druhá třetina byla otevřena rychlým gólem Jakuba Bednaříka, který s asistencí Postla a Svobody dobře mířenou střelou trefil roh brněnské branky - 0:2. Po deseti minutách se na tento gól dostalo odpovědi. Skóre snížil Jakub Masař, který po přihrávce zvedl puk přímo lapačku hostujícího Kliky - 1:2. Tato trefa domácí nabudila, a tak od modré čáry vystřelil Eich. Klika se nedal a puk před sebe vyrazil, k dorážce se dostal ještě Zembol, ale ani tomu se nepodařilo puk do brány dostat.

Do třetí třetiny kometa nastoupila razantně, usadila se v útočném pásmu a nenechala se obrat o žádnou střeleckou šanci. Klika měl plné ruce práce, ale podařilo se mu všechny rány vykrýt. Až do 46. minuty, kdy se k samostatnému úniku dostal Robin Rakus a parádní kličkou poslal puk do Klikovy sítě - 2:2. Pár minut před koncem základní části byl stav byl vyrovnán, brankáři byli od této chvíle v nejvyšší pohotovosti. Tlak obou týmů byl silný, předvedli ještě několik zajímavých akcí, ale nikomu z hráčů se nevedlo zakončit, ani jeden z brankářů nechtěl vidět puk za čárou. Vyrovnaný stav na konci zápasu značí jediné = bude se prodlužovat.

Jelikož byl na konci třetí třetiny ještě za podražení vyloučen Boltvan, Litvínov začal prodloužení přesilovkou. Aby svoje šance zvýšil, odvolal i brankáře Kliku. Boj v útočném pásmu gól nepřinesl, ale Kavan musel odolávat hned dvěma obtížným zákrokům. Do konce pětiminutovky se k útoku žádný hráč nedostal, a tak si týmy poměřily síly při nájezdech. Ve druhé a třetí sérii se prosadili Svoboda a Čech, čímž připsali výhru Litvínovu. 

26.kolo
4:5p
(3:1, 0:2, 1:1 – 0:1)
27.kolo
2.12.
pátek, 17:30
Statistiky
Brankáři
Související články
Zápasy - Junioři 21.11.2022

Dva body z Brna! Junioři udolali Kometu v nájezdech

Tabulka
P klub Z B
1. BK Mladá Boleslav 23 48
2. HC Vítkovice Ridera 24 44
3. HC Energie Karlovy Vary 23 43
4. HC Oceláři Třinec 24 43
5. HC Sparta Praha 24 40
6. HC Dukla Jihlava 23 39
7. HC Litvínov 23 37
8. HC Škoda Plzeň 22 35
9. PSG Berani Zlín 24 32
10. Bílí Tygři Liberec 23 31
11. HC Kometa Brno 22 28
12. HC Dynamo Pardubice 24 26
13. Mountfield HK 23 22
14. HC Olomouc 24 21
Kompletní tabulka
Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce HC Verva Litvínov a Nadační fond FK Teplice doplatili lázně pro Nicolase

Nicolas Úbl je i přes nepřízeň osudu usměvavý a společenský devítiletý chlapec. Od narození je vážně nemocný v důsledku špatně vedeného porodu. Nicky trpí hydrocefalem, dětskou mozkovou obrnou, mentální retardací, epilepsií, poruchou řeči a má problémy se soustředěním. V současné době se zotavuje po úrazu, kdy s ním upadl řidič sanitního vozu na...
Více >
Zápasy - Dorost 26.11.2022

Dorostenci venku rozstříleli Tábor a získali tři body

T á b o r - Celý zápas v Táboře se nesl v duchu hostující převahy. Litvínovští dokázali dát góly nejen z přesilovky, ale i mimo ni, díky čemuž si připsali vysoké vítězství.
Více >
Zápasy - Junioři 26.11.2022

Junioři zvládli prodloužení v Třinci a vezou domů dva body

T ř i n e c - Litvínovští junioři se v sobotu postavili mladým Ocelářům. Po velice napínavém zápase Litvínov zvítězil poměrem 5:4. Rozhodl tak gól až v prodloužení.
Více >