Zápasy 21. 08. 2012, Redakce

Severočeši se rozešli smírně

Po dvanácti dnech se Litvínov představil doma a v jeho osmém přípravném ukání se zrodila první remíza. Za domácí se o ni ve svém prvním utkání gólem postaral Martin Ručinský, za hosty srovnal Kovář.

přát., 21.08.2012, ZS Ivana Hlinky
logo HC Slovan Ústečtí Lvi
HC VERVA Litvínov HC Slovan Ústečtí Lvi
1 1

0:0, 1:0, 0:1

Francouz - Posmyk, Kubát - Stříteský, Zeman - Kousalík, Jareš - Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Černý, Hanzl, Ručinský - Kubinčák, Frolík, Trávníček - Kafan, Smolka, Gerhát

Orct - Pavlík, Špelda, Poživil, Holomek, Grin, Sklenička, Brož, Motejlek - Kovář, Roubík, Ludvík - Hess, Sýkora, Boháč - Kloz, Matai, Handlovský - Tůma, Vávra, P. Přečil

Litvínov byl dvě třetiny lepším týmem, ale střelecky se prosadil jen jednou. Nastoupil v brance s Pavlem Francouzem a v útoku - ve formaci s Černým a Hanzlem - poprvé i s útočníkem Martinem Ručinským. prvně hrál také Martin Frolík. Hosté postavili do branky Zdeňka Orcta, který v Litvínově odchytal 13 sezón. Pětadvacet stupňů v hale, občasná mlha, se kterou si poradily ventilátory a slušná návštěva, v tomto prostředí se utkaly kluby z nepříliš vzdálených měst. Na střídačkách se sešly dvě třetiny někdejší úspěšné řady Litvínova Rosol – Mareš – Kašťák, plus jejich spoluhráč Jeřábek, takže si všichni měli před zápasem o čem povídat. Hlouček ústeckých fanoušků se od začátku utkání nechával slyšet a zahanboval příznivce domácích. Hned ve 2. minutě v signalizované výhodě pro Vervu (vyloučen Ludvík) pálil od modré Zeman a zahřál jako první Orcta. Přesilovka ale domácím nevyšla, až po jejím skončení zahrozila dvojice Hübl – Majdan. Vzápětí Hübl po pěkné kombinaci hledal v ideální střelecké pozici Lukeše, ale přihrávka byla zblokovaná a zbrzděná. Na druhé straně sám před Francouzem nezpracoval puk Kovář. V 7. minutě zasáhl Sklenička holí v obličeji Kubinčáka a po 90 vteřinách poslal puk do hlediště Pavlík. Domácí ve hře pět na tři Orcta několikrát ohrozili, v klasické výhodě pak málem zasunul puk do odkryté klece Frolík, ale stav zůstal 0:0. Za soupeře odpověděl Přeučil, který v šanci přetáhl kličku. První přesilovku Ústí (Smolka) hosté promarnili a v jejím závěru si při úniku Hübla nedovoleně pomohl Pavlík. Skóre se neměnilo ani po vyloučení Posmyka, největší šanci měli z brejku Černý s Hanzlem. Vracející se Matai při ní fauloval, poměr sil se srovnal a po Špeldově zákroku hrál Litvínov 45 vteřin do sirény čtyři na tři. První dějství branku nepřineslo. Druhou část zahájili Jeřábkovi a Rosolovi svěřenci přesilovkou pět na tři, neúspěšně. I poté měl Litvínov více ze hry, Kafan tvrdou ranou minul branku a střely do středu branky bezpečně likvidoval Orct. Francouz, který měl v první části jen pět zákroků, se zahřál při trestu Brejčáka. Ve 27. minutě se snažil před Orcta natlačit Lukeš, o dvě minuty později si nedovolený zákrok vynutil průnikem Ručinský (Kovář). Frolík svou možnost nevyužil a stejný hráč ve 33. minutě v největší možnosti zápasu sám před brankou ani nadvakrát gól nedal. Ve 36. minutě se sedm stovek diváků dočkalo, Ručinský přízemní ranou Orcta prostřelil. Vzápětí mohl zvýšit Kubinčák, hra domácích získala na tempu i přesnosti. Vyrovnat mohl Sýkora, Francouz se překvapit nenechal. Gerhátovo vyloučení nepotrestal Kovář. Ve třetí třetině zahrozil nejprve Ručinský, pak ale skrz Francouze procedil kotouč Kovář a vyrovnal. Černého střelu následně Orct chytil. Ve 48. minutě podrážel Roubík, ale fotbalové skóre se nepohnulo. V 52. minutě zahřál trestnou lavici Ručinský, v 55. Majdan. Ústí bylo v této části domácím vyrovnaným soupeřem, ale výhody využít nedokázalo. Tři minuty před koncem tečí přestřelil svatyni hostí Hübl a víc toho oba celky už nenabídly.