Zápasy 18. 08. 2012, Redakce

Přestřelka s Košicemi pro soupeře

V posledním utkání na Rona Cupu Litvínov podlehl Košicím 4:5. Nyní se tým představí dvakrát doma. Z turnaje se vrací s bilancí 1 vítězství a 2 porážky, obsadil 5. místo.

Rona Cup, 18.08.2012, Zimní stadion Dubnica
logo HC Košice
HC Košice HC VERVA Litvínov
5 4

1:1, 1:2, 3:1

Hylák – Deyl, Šeda, Kolba, Brejčák, Novák, Macejko, Takáč, Gajdoš – Ri. Huna, Ró. Huna, Nagy, Matúš Chovan, Kuběna, Svitana, Jokeš, Slovák, Spilar

Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Jareš, Zeman, Kousalík, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Černý, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, Baláž, Gerhát - Kafan, Smolka, Bojer

Litvínov opět v brance s Pavlem Francouzem zahájil zápas aktivněji, ale na konci první desetiminutovky inkasoval jako první z hole Huny. Zasloužené vyrovnání obstaral Vojtěch Kubinčák. Zápas následně zpestřili dva Slováci pěstní výměnou, Košičan Nagy a Vervák Brejčák. Oba inkasovali 2+2 minuty. Ve druhé části zaskočila soupeře kombinace tria Trávníček, Hanzl, Černý a posledně jmenovaný dostal Litvínov do vedení. Ještě do poloviny zápasu srovnal disponovaný Róbert Huna z dvojice nebezpečných bratrů Róbert - Richard. Krušnohorci si vedení vzali zpět minutu před koncem třetiny, přesilovku využil Baláž. Třetí dějství bylo brankově nejbohatší a proto nejzajímavější. Nejprve zastihlo při chuti Litvínov, ale po jeho nevyužitých šancích se z gólu těšili "domácí" - Richard Huna vyrovnal. Bratr Róbert pak strhnul vedení na stranu Košic. Šest minut před koncem znovu srovnal Viktor Hübl, ale minutu na to opět Huna (jak jinak) - tentokrát Richard - upravil na 5:4. Díky košickým bratrům získali Košičtí výhru, ke které byl soupeř stejně blízko. Verva se odhodala ke hře bez brankáře, ale ke korekci skóre už nedošlo. V samostatných nájezdech uspěli Lukeš, Kubát a Hanzl, neskórovali Hübl a Kafan. Litvínov je vyhrál 3:1. Konečné pořadí: 1. Skalica, 2. Zlín, 3. Třinec, 4. Košice, 5. Litvínov, 6. Trenčín Ihned po utkání se Litvínov vrací domů, příští týden se představí dvakrát na domácím ledě.