Zápasy 28. 02. 2016, Redakce

Albi ještě jeden! Kristian Reichel rozhodl PKH derby

Nejmladší hráč na ledě dvěma góly rozhodl podkrušnohorské derby Vervy Litvínov a Energie Karlovy Vary! Kristian Reichel se trefil v první i druhé třetině. Na Vachovcovo snížení odpověděl v závěru Filip Pavlík

50. kolo, 28.02.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Energie Karlovy Vary
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
3 1

1:0, 1:0, 1:1

Petrásek – Kubát, Chaloupka – Pavelka, Pavlík - Frolo, Gula - Jánský, Hübl, Gerhát - Martynek, Hanzl, Trávníček - Duda, K. Reichel, Hořava - Jurčík, Válek, Piroš. Připraven Řehoř. Trenéři Rulík a Šlégr

Závorka – Bičánek, Dvořák, Tomeček, Benák, M. Rohan, Redlihs, Baránek – Huna, Haščák, Vachovec - Svoboda, Marosz, Rachůnek - Bartek, Kůs, Koblasa - V. Tomeček, Osmík, Gorčík. Připraven Habal. Trenéři Mlejnek, Antonik a Kněžický

Návrat Robina Hanzla do sestavy Vervy, ve které pro zranění chyběl Lukeš a stále Doležal, to byla overtura zápasu z domácí strany. Hned v první minutě měla první formace s Jánským, Hüblem a Gerhátem šanci z dorážky zblízka.

V 5. minutě se domácí dočkali otevření skóre, přečíslení tři na jednoho skončilo brankou. Reichel se do poslední chvíle snažil přihrát, pas neprošel, ale puk se k němu odrazil znovu a hráč s košíkem jej zametl do sítě. První Reichelova branka v Litvínově a druhá v sezóně. Nemělo zůstat jen u ní, jak si přáli diváci. V 10. minutě po letech oživili litvínovské skandování: "Albi ještě jeden!"

Trávníček pak v šanci hledal nejvhodnější okamžik ke střele a snažil se vylákat Závorku, nic z toho nakonec nebylo. Benák poslal v 8. minutě puk do hlediště, v přesilovce pěkně pálil Pavlík. Reichela fauloval Bičánek, tři minuty na to se jako první domácí hráč provinil nedovoleným zákrokem Kubát, ale skóre se neměnilo, ani když v oslabení ujel Jurčík a mírně křižován pálil včas a tvrdě, jenže těsně vedle.

Domácí vyhráli první část zaslouženě, byli aktivnější a mohlo je mrzet, že nepřidali druhý gól.

Povedlo se po změně stran a znovu se prosadil mladík Reichel. Druhá třetina začala další přesilovkou HCVL (21. Huna), agilní Reichel měl šanci po průniku otevřeným středem obrany. Závorka zlikvidoval i Hanzlovu možnost a zmařil radost Jánskému po jeho pěkném uvolnění. Dudův, Benákův, Chaloupkův a Maroszův trest stavem nepohnuly, ale vyseknutí hole protihráče varským Maroszem už ano. Před zraky svých rodičů se Kristian bekhendem trefil přesně, 2:0.

Třetí část začala pro Vervu nejhůř jak mohla, Vachovec prostřelil Petráska a hosté ožili. Hráli dvakrát v početní výhodě (44. Gula, 52. Frolo), ale Litvínov se ubránil. Ve 48. minutě pokoušel Reichel hattrick, ale netrefil skákavý puk.

V polovině třetiny žlutým zatrnulo, do šance se dostal Marosz, vylákal Petráska z branky ale z úhlu ji pak netrefil. V 57. minutě zakončoval z přečíslení neúspěšně Trávníček a o minutu později si Energie zavařila špatným střídáním, hrála v šesti. V přesilovce napřáhl zdálky Pavlík a trefil parádně. Rozhodnuto, 3:1.

Litvínov ukončil sérii pěti porážek a vrátil se na tři body za dvanácté Pardubice. Posledním Varům odskočil na šest bodů.

"Do Olomouce pojedeme vyhrát," řekl zadák Filip Pavlík. "Problémy s gravitací při mé oslavě druhé branky? Nevím, trochu mi tam podklouzla noha. Radost jsem měl velikou," zářil po utkání hrdina večera Kristian Reichel.

Jiří Šlégr: "Oproti zápasu v Pardubicích jsme si dnes uvědomili, že musíme jít víc do střel, o to jsme se snažili. První gól sice byl štastný, ke Kristianu Reichelovi se to odrazilo zpátky poté, co se snažil nahrávat a měl pak už otevřenou bránu. Pro tak mladého kluka paráda. Dva góly z přesilovek, to je samozřejmě dobrá známka, přesilovky jsou dnes rozhodující věc v zápasech. Dva góly 17-letého kluka nás těší, je to něco do budoucnosti klubu. Ale hlavně nás těší výhra. Teď musíme jít dál. Zranění Franty Lukeše? Půjdeme asi den ode dne a uvidíme, nemyslím si, že by to bylo něco vážného, ale dnes to prostě nebylo na to, aby nastoupil."

HC Energie Karlovy Vary

Mikuláš Antonik: "Já budu stručný. První gol jsme dostali po chybě, kdy jsme propadli v útočném pásmu soupeře, ten nám odjel tři na jednoho a dal prvního góla. Potom další věc, která to rozhodla - měli jsme přesilové hry, které jsme nedokázali využít, zatímco soupeř využil dvě a tím pádem prostě dneska ten zápas vyhrál."