Zápasy 29. 11. 2022, Daniel Tichý

Ani dnes to nevyšlo. První třetina rozhodla ve prospěch Plzně

V dalším kole české Extraligy se Litvínov utkal na domácí ledě s Plzní. Utkání rozhodla první třetina, ve které se Škodovka dostala do vedení 1:3. Verva sice dokázala snížit ve třetí třetině na rozdíl jedné branky, ale Plzeň vstřelila čtvrtý gól do prázdné branky a došla si pro vítězství.

3011

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 15. Jaks (Estephan), 55. Jaks (Abdul, Sukeľ)

Branky a nahrávky HC ŠKODA PLZEŇ: 15. Hrabík (Suchý), 17. Schleiss (Kodýtek, Hrabík), 20. Rekonen (Malát, Suchý), 60. Holešinský (Schleiss)

0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4

Kika, Pilný – Ondráček, Zíka

Godla (od 21. Zajíček) – Zile, Zeman, Freibergs, Jaks, Demel (A), Wesley, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Abdul – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal (A) – Straka, Gut, Hlava – Zygmunt, Berka, Havelka.

Mi. Svoboda (Pavlát) – Kaňák, Piskáček (A), Zámorský, Baránek, Kvasnička, Houdek – Holešinský, Malát, Suchý – Hrabík, Kodýtek, Schleiss (C) – Rekonen, Mertl (A), Lang – Adamec, Bitten, A. Dvořák.

Hned v první minutě utkání přišla velká šance hostů. Před branku se tlačil nikým nehlídaný Kryštof Hrabík, jenž se snažil kotouč uklidit do litvínovské klece. Ovšem Denis Godla byl dobře postavený a zasáhl betonem. Plzeň byla aktivnějším týmem a přišla také další šance. Kolem obránce se protáhl Jan Schleiss, který se natlačil před branku. Hostující kapitán se pokoušel o dlouhou kličku, jenomže Denis Godla celou situaci skvělé ustál. Plzeň měla přesilovou hru, ale paradoxně v ni zahrozil domácí Litvínov. Na vyhození čekal na útočné modré čáře Andrej Kudrna, který se rychle s pukem otočil a vystřelil kousek vedle vzdálenější tyče. Možnost přesilové hry dostal také Litvínov, jenže přišla rána. Při vlastním oslabení napadal za brankou Litvínova Filip Suchý, který vypíchl puk Denisu Godlovi. Černá guma se pak odrazila před branku, kde si ho přehodil na bekhend Kryštof Hrabík, jenž rychlou kličkou otevřel stav zápasu. Verva ale dokázala ještě přesilovku, ve které inkasovala, využít a srovnat stav. Od modré čáry se napřáhl Janis Jaks, jehož dělovku srazil Marek Baránek bruslí do šibenice. Miroslav Svoboda zůstal zamrzlý v pokleku a vůbec nereagoval. Trvalo to pouhou minutu a Škodovka šla znovu do vedení. Na zadním mantinelu padal obránce Kryštof Hrabík a poté posunul puk na Petra Kodýtka. Ten předvedl rychlou přihrávku na zadní tyčku, odkud Jan Schleiss zamířil do odkryté litvínovské brány. To z první periody nebylo vše. Minutu před koncem první periody odskočila Plzeň na rozdíl dvou branek. Sebastián Malát mohl v přesilovce střílet, ale raději obkroužil bránu a přihrál na vrchol pravého kruhu, odkud odkrytou klec trefil Aleksi Rekonen - 1:3.

Na začátku druhé části nahradil Denise Godlu v brance Litvínova Šimon Zajíček. A hned v jednadvacáté minutě mohlo být sníženo. Před Marka Baránka se natlačil Jindřich Abdul, který byl obráncem neustále atakovaný, a tak neměl dostatek času na zakončení. Litvínovský útočník zblízka trefil jen plzeňského maskovaného muže. Na rozdíl od první třetiny byl v té druhé ze startu aktivnější Litvínov. V osmadvacáté minutě z vrcholu pravého kruhu vyslal nepříjemnou střelu Giorgio Estephan, jenž orazítkoval vzdálenější tyč. Následně od modré pálil také Janis Jaks, jehož pokus zlikvidoval Miroslav Svoboda. Uběhly tři minuty a tentokrát přišla příležitost Škodovky. Na vrcholu levého kruhu stál Jan Schleiss, jehož pokus z první vyrazil Šimon Zajíček. Následně to od modré čáry zkusil také Petr Zámorský, ale i on si vylámal zuby na domácím brankáři. Tři sekundy před koncem druhé periody putoval kotouč od zadního mantinelu do pravého kruhu, odkud vystřelil vedle vzdálenější tyče Šimon Stránský. Ten se po zahozené příležitosti jen podíval ke stropu stadionu - 1:3.

Do třetí třetiny šel Litvínov v přesilovce. Pozornost hostujícího gólmana chtěl vyzkoušet Estephan, který si sjel níže k brance, ovšem trefil jen prvního soupeře. Chvíli na to si po levé straně najel do útočného pásma Andrej Kudrna, jehož pokus přišel z kruhu pro vhazování. Jenomže Miroslav Svoboda na puk dobře viděl a schoval jej do výstroje. Litvínov byl aktivnější a hnal se minimálně za snížením, jenže se nedokázal dostat do větší příležitosti. První větší šance v této třetině přišla v minutě šestačtyřicáté. Individuálně se před branku protáhl Patrik Zdráhal, který se snažil přehodit brankářův beton, což se nepovedlo. Před hostující brankou bylo hodně živo, když se černá guma válela v brankovišti. Následně se strhla mela, kterou začal Miroslav Svoboda, jenž byl soupeři osekáván. Přišla přesilová hry a v ní další dvě velké šance. Kolem obránce si kotouč stáhl Giorgio Estephan, jehož pokus zastavil Miroslav Svoboda betonem. Okamžitou dorážkou se prezentoval Nicolas Hlava, ale dopadl stejně jako jeho spoluhráč před malou chvílí. Minutu na to se z levého kruhu mířil do bližšího horního rohu Matúš Sukeľ, jehož pokus hostující brankář vyrazil. Na ose se pak nacházel Denis Zeman, ale ani jemu se snížit nepovedlo. Snížení přece jen nakonec přišlo a to v pětapadesáté minutě. Kotouč proti holi dostal Janis Jaks, který podruhé vyslal úspěšnou střelu od modré čáry. Lotyšský obránce tak dal Litvínovu větší naději na bodový příděl. Verva to poté zkusila v šesti, ale nepovedlo se. Ve středním pásmu si soupeře obhodil Jan Schleiss, který přihrál před branku, kde se nacházel osamocený Adrián Holešinský - 2:4.

Karel Mlejnek

První dvě branky, které jsme dostali, to jsou ostudné branky. Úmyslně jsme hráčům nepřipomínali závěr zápasu v Boleslavi a naopak jsme se snažili být pozitivní. Hráčům jsme říkali, že Plzeň vyhrála poslední zápasy bojovností a jen s jednou inkasovanou brankou a že dnešní utkání bude hodně o srdci a bojovnosti. To se v první třetině úplně minulo účinkem. Pak sice přišla velká snaha, dvě tyčky, ale bohužel když někdo nepracuje v práci 8 hodin, jak má, tak zkrátka výplata v podobě bodů nikdy nemůže přijít.

HC ŠKODA PLZEŇ

Petr Kořínek

Vstoupili jsme do zápasu velmi dobře. Věděli jsme, že Litvínov je velmi dobrý v domácím prostředí na menším kluzišti, na což jsme hráče připravovali. Do dalšího vývoje zápasu bylo důležité, že i když jsme inkasovali vyrovnávací branku, tak jsme znovu odskočili. Ve třetí třetině jsme se nechali zbytečně vyloučit a soupeře pustili do tlaku. Konec zápasu byl hektický, ale jsme rádi, že se nám to podařilo udržet.