Zápasy 28. 08. 2014, Redakce

Boleslav o gól úspěšnější

Poosmé se Verva letos představila v přípravném zápase, ale šesté vítězství ve čtvrtek nepřidala. Lukeš při power play nastřelil tyč, i proto si Mladá Boleslav odvezla výhru (3:4).

přát., 28.08.2014, ZS I.Hlinky
logo BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov BK Mladá Boleslav
3 4

2:1, 1:2, 0:1

Francouz - Kubát, Gula - Sklenička, Pavlík - Chaloupka, Baránek - Šlégr, Pavelka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík. Připraven Horák. Trenéři Rulík a Hořava

Rittich - Hruška, Trška - Ovčačík, Stříteský - Robar, Luka - Kučný - Pabiška, Výborný, Látal - Klimenta, Broš, Mikulík - Lenc, Musil, Květoň - Bárta, Vrbata, Jarůšek - Kubica. Připraven Růžička. Trenéři Výborný a Jelínek

Litvínov jen bez zraněných Zemana a Gerháta, hosté i s ex-litvínovským obráncem Stříteským. Začali aktivně a už po půl minutě hry se jim naskytla výhoda první přesilovky. Provinil se domácí navrátilec Kubát. V oslabení se Litvínovští poprvé osmělili, Piroš jel s Trávníčkem do brejku dva na jednoho, vypálil, Rittich kryl.

Jarůšek v 5. minutě trefil boční síť Francouzovy svatyně, na druhé straně prověřil strážce klece Pavlík od modré čáry. Šlégrovo vyloučení se snažil individuální akcí využít Látal, ale gólman Vervy byl pozorný. Po Šlégrově chybě ve středním pásmu se ale dostal v 15. minutě do brejku Vrbata a v koncovce si blafákem poradil bez chybičky, 0:1.

Přesto šel Litvínov poprvé do kabiny s náskokem. V téže 15. minutě se toho totiž událo ještě hodně... Lenc fauloval Jánského a Martin Ručinský od modré čáry vymetl z rohu boleslavské branky pověstné pavučinky, 1:1. Využitá přesilovka za pouhé čtyři vteřiny!

Pak se šance střídaly na obou stranách – Francouz vychytal z metru agilního Vrbatu, Martynek z dobré pozice přestřelil a Broš si na Francouze z metru nepřišel. Nakonec se prosadila čtvrtá řada domácích, po pěkné kombinaci zblízka zakončil Pavel Písařík, 2:1.

Druhá část začala náporem žlutočerných, hosté ale odolali a ve velké šanci se ocitl jejich Květoň. Baránkův trest umocnilo hákování Pavelky, ale i přes přítomnost zkušeného Výborného na ledě si Boleslavští s téměř půldruhé minuty dlouhou dvojnásobnou výhodou neporadili.

Paradoxně v oslabení (vyloučen Klimenta) měli pak ke gólu nejblíž, přečíslení dva na jednoho skončilo na tyči. Góly padaly až ve druhé polovině třetiny. Utěšenou ranou ke vzdálenější tyči překvapil Ritticha František Lukeš, 3:1.

V závěru druhé třetiny ale Středočeši skóre srovnali. Po protažené kličce brankáři zasunul Látal a po pěkném uvolnění prostřelil Francouze Musil, 3:3.

Třetí dějství i zápas rozhodl už po 29 vteřinách velmi dobře hrající Látal. Snaha Krušnohorců po vyrovnání vyzněla až do závěrečného klaksonu marně, byť několikrát chyběly jen centimetry. Nejméně jich bylo při power play v poslední minutě. 24 vteřin před vypršením 60. minuty po oddechovém času a vyhraném buly v útočném pásmu poslal na Ritticha svou obávanou dělovku Lukeš. Gólman byl překonán, ale puk rozezvučel brankovou konstrukci...

V úterý se oba týmy střetnou znovu v Mladé Boleslavi. Ve čtvrtek přiletí do Litvínova Orli Znojmo (17:00).