Zápasy 17. 11. 2018, Tereza Čubanová

Chemici nevyzráli na Třinec, z Moravy nevezou ani bod

Třinec - Ani druhý víkendový zápas, tentokrát ve Slezsku Verva nezvládla. Ze svého výletu na druhou stranu republiky tedy neveze ani jeden bod. V dnešním zápase se dokázali prosadit pouze litvínovští obránci. Nováček v sestavě Mathias Porseland a premiérový gól této sezóny si připsal také Jiří Hunkes. Oceláři ve vyrovnaném utkání přestříleli severočechy 4:2.

5017

Branky a nahrávky HC Oceláři Třinec: 13. Marcinko, 36. Marcinko (Hrňa), 49. Adamský (Roberts Bukarts, Roth), 54. Chmielewski (O. Kovařčík)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 29. Porseland (F. Lukeš), 49. Hunkes (Baránek, M. Hanzl)

1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2

Šír, Kubičík – Gebauer, Hanzlík

Hrubec (Kváča) – Krajíček (C), Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš, Haman – Hrňa, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík.

Janus (Hanuljak) – Porseland, Ščotka, Hunkes, Baránek, Romančík, Suchánek, L. Doudera – Válek, J. Mikúš, Petružálek (A) – F. Lukeš, V. Hübl (A), Myšák – Trávníček (C), M. Hanzl, D. Tůma – Matoušek, Řehoř, Jurčík.

Úvodní buly vyhráli domácí Oceláři. Naopak na straně Litvínova byla první velká šance, když se Hanzl dostal k dorážce vlastního pokusu, třinecký brankář se stihl přesunout. Poté měl Werek nabito z mezikruží, ale trestuhodně přestřelil. Dlouhou dobu se hrálo bez přerušení. Oba týmy si vytvářely menší šance, ke gólu žádná nevedla. To nakonec dokázal změnit třinecký útočník Tomáš Marcinko, který se po dlouhé přihrávce od Matyáše natlačil do předbrankového prostoru a střelou z horního růžku nedal Janusovi šanci.

Hostující borce to ale nezastavilo a zkoušeli i nadále vyzrát na gólmana Hrubce. Tutovou příležitost měl na své hokejce Werek, tu ale promrhal, když nezvládl usměrnit kotouč za Janusova záda. Krátce na to trefil Suchánek na druhé straně tyč. První dvacetiminutovka byla velmi vyrovnaná, štěstí stálo spíše na straně Třince, a tak hokejisté odešli do kabin za stavu 1:0 právě pro Oceláře.

O první šanci druhé třetiny se postaral Krajíček, když vystihl litvínovskou přihrávku. Další velká šance byla vidět opět na straně Třince. Polanský tečoval kotouč těsně vedle Janusovy levé tyče. Na druhé straně měl gól na hokejce Tůma, Hrubec zastavil střelu. Až ve 25. minutě přišěl první trest zápasu, ten si vysloužil litvínovský Doudera za držení. Tato výhoda se Ocelářům vůbec nepovedla a Verva tak ztrácela stále jen o jednu branku. Jurčík poté dostal hokejkou do obličeje, a tak si přesilovou hru vyzkoušeli i chemici. Začátek výhody byl sice velmi nevydařený, ale když dostal kotouč na modrou Mathias Porseland, propálil vše, co mu stálo v cestě a Hrubec byl bezmocný. V polovine utkání byl stav na střely 21:14 pro hostující Vervu.

Oceláři po inkasovaném gólu přidali na obrátkách a tlačili Litvínov až do chvíle, kdy si musel Suchánek vypomoci nedovoleným zákrokem a Třinec si tak vybojoval přesilovku. Ta byla stejně špatně sehraná jako ta první a Verva se dokázala s klidem ubránit. Ciencelova střela skončila v lapačce Januse. Krátce na to Oceláři využili chyby v litvínovské rozehrávce, Hrňa vypálil z předbrankového prostoru, Januse nepřekonal. To se povedlo až z druhé vlny Tomáši Marcinkovi, který tak poslal domácí už podruhé do vedení. Druhá část tedy skončila opět jednobrankovým vedením domácího celku.

I ve třetí třetině vyhrál Třinec úvodní vhazování. Ihned v úvodu byly vidět velké šance na obou stranách. Do samostatného úniku se dostal Marcinko, který mohl tak zkompletovat svůj hattrick, Januse ale nepřekonal. Na druhé straně se hned na to do podobné situace dostal Mikúš, také neuspěl. Z toho Litvínov nemusel smutnit, Jiří Hunkes totiž tečoval střelu Baránka od modré čáry a srovnal tak stav utkání! Jenže uběhlo pouze 20 sekund a Oceláři se vrátili zpět do vedení. Bukarts poslal kotouč rozjetému Martinu Adamskému, ten si nabruslil do útočného pásma a propálil Januse mezi betony!

Litvínov tak musel znovu dotahovat a byl si toho velmi dobře vědom, na ledě vytvořil velký tlak na třineckou bránu. V šanci byl Trávníček, Hanzl a Romančík. Poté ale přišel rozhodující moment utkání. Kovařčík ve středním pásmu sebral kotouč, nabruslil si do útočného pásma, křižným pasem předal puk Aronu Chmielewskému a ten poslal puk do hostující branky. Verva se ještě snažila s utkáním něco udělat, Hübl měl velkou šanci. Dvě minuty před koncem odjel Janus na střídačku a do hry naskočil šestý hráč v černožlutém. Chemici uzamkli Třinec v obranném pásmu. Vytěžit ze svého tlaku minimálně kontaktní branku severočeši nedokázali, a tak 3 body zůstavají na Moravě.

HC Oceláři Třinec

Marek Zadina

„Zápas rozhodla první třetina a výkon Šimona Hrubce, kdy vychytal několik šancí soupeře. Tehdy jsme tahali za kratší konec. V kabině jsme si k tomu něco řekli a potom šel náš výkon nahoru. Od druhé třetiny jsme se zvedli. Moc nám pomohla branka na 3:2. Bylo to náročné utkání, protože Litvínov hrál velmi dobře, možná si zasloužil bodovat. Jsme moc rádi, že se nám povedlo doma znovu zvítězit."

Radim Skuhrovec

„Podali jsme lepší výkon, než v Olomouci, z mého pohledu to bylo vyrovnané utkání. Snažili jsme se držet na kotouči a napadat. Povedlo se nám srovnat krok, a když už to vypadalo, že se nadechujeme, v dalším střídání jsme inkasovali. A to nás přibrzdilo. Třinec dokázal jednoduše potrestat naše chyby."