Zápasy 23. 02. 2016, Redakce

Chomutov rozhodl při hře pět na tři

Smazali dvoubrankové manko, ale na výhru nakonec opět nedosáhli. Hráči Vervy v poslední třetině inkasovali rozhodující branku v dlouhém oslabení tři na pět.

48. kolo, 23.02.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo Piráti Chomutov
HC VERVA Litvínov Piráti Chomutov
2 3

0:2, 2:0, 0:1

Janus – Kubát, Pavlík – Pavelka, Gula – Frolo, Chaloupka - Gerhát, Hübl, Lukeš – Martynek, Šimeček, Trávníček - Duda, K. Reichel, Piroš – Jurčík, Válek, J. Doležal - Stříbrný. Připraveni Řehoř a Sklenička. Trenéři Rulík a Šlégr

Strmeň - Rutta, Skinner - Valach, Tejnor - Šidlík, Pereťjagin - Mrázek - Pospíšil, Červenka, Tomica - Květoň, Kämpf, Hřebejk - Ölvecký, Dušek, Sklenář - Kaše, Chlouba, Račuk. Připraveni Kristan a Mrázek. Trenéři Růžička, Šťastný, Kopřiva

K Jánskému po zranění a distancovanému Hanzlovi přibyla domácím ještě absence zraněného Hořavy. Do sestavy se dostali Šimeček ve druhé formaci a zpět Válek ve čtvrté. Připraven byl i další junior Stříbrný.

K zápasu byl opět delegován rozhodčí Hribik, který nekončil předchozí utkání v Litvínově s Mladou Boleslaví zrovna v přátelském ovzduší s diváky.

Ve 2. minutě poslali sudí ven hostujícího Pereťjagina, který nedovoleně zastavil unikajícího Reichela. Pavlík trefil v šanci hůl obránce, Pavelka pálil po Dudově akci a po něm ještě Martynek – Litvínov se dostal rychle do tempa a přehrával soupeře. Lukeš prošel obranou Pirátů, vypálil, Strmeň nějak zázračně puk vytěsnil mezi tyče.

Pak přišla dvě vyloučení Vervy, která se překrývala, k Martynkovi přisedl za kontakt s brankářem mimo brankoviště Hübl. Půlminutové oslabení tři na pět ale Verva zvládla. Hübl ještě minul šibenici a tak udeřili hosté. Volný puk zastavený u tyčky na brankové čáře protlačil do sítě Sklenář a Šidlík tři minuty na to prostřelil Januse. Těsně předtím ještě odstoupil ze hry pro poranění ruky Doležal. Do hry se tak dostal i Stříbrný.

Po změně stran se uvolnil Hübl, ale pálil opět vedle. Při Valachově trestu z brejku zahrozil Červenka, trefil tyč a karta se začala obracet. Z dorážky se v přesilovce prosadil Gerhát, 1:2. Hřebejkův trest ještě Chomutovští ubránili, ale pak zaskočil z úhlu od mantinelu Strmeně Piroš, 2:2. Dušek a znovu Hřebejk poslali svůj tým na necelou minutu do tří. Žlutí vyslali na jejich klec spršku střel, ve dvojnásobné výhodě i potom klasické, ale Strmeněm odolal a svůj tým výrazně podržel. Hlavně při střele Lukeše do už odkryté branky, předvedl parádní zákrok úspěšným skokem zpět do branky.

Ve třetí části Litvínov opět ztratil zápas díky vyloučením. Ve 45. minutě měl ještě štěstí, to když Kaše po vyšachování obrany a brankáře netrefil klec. V polovině třetiny ale podrážel Trávníček, pak v šanci soupeře krosčekoval Frolo a následně ještě nedovoleně bránil (odstrčil protihráči na led spadlou rukavici) Kubát.

Tým se dlouho dobře bránil, ale nakonec Januse švihem pod horní tyčku přece jen prostřelil Červenka. Ještě ale nebyl konec. Kämpf hákoval a Verva se v 56. minutě nadechla k náporu. Pavlík byl sám s pukem před Strmeněm, ale asi až příliš blízko, gólman vyrazil. Při power play po oddechovém čase ještě v poslední minutě nezasáhl při nadějně vyhlížející dorážce dobře kotouč Hübl.

Litvínov tak definitivně přišel o letošní play off, 8. až 25. března se utká o vyhnutí se baráži v zápasech play out. Přesný rozpis zápasů teprve bude stanoven.

Jiří Šlégr: "Do utkání jsme vstoupili dobře a prvních deset minut jsme měli navrch. Ale pak jsme dali soupeři přesilovky a zápas se začal otáčet. Dali jsme si prakticky sami dva góly. Jeden byl vlastní a pak jsme měli kotouč na holi a nedokázali jsme s tím vybruslit. Ve druhé třetině jsme to otočili, měli jsme navrch, vyrovnali jsme a mohli zápas otočit, ale bohužel se to nepovedlo. Nevím, co se stalo ve třetí třetině. Přestali jsme bruslit, střílet, měli jsme snad jednu nebo dvě střely ve 3. třetině, to je málo a neomluvitelné. Hokej se hraje na góly a bez toho nemůžete vyhrát. Svým způsobem jsme si zápas prohráli sami, protože jsme se nechali vyloučit do tří a soupeř toho využil. Co říkáme trestu Robinu Hanzlovi? Zanalyzovali jsme si to na videu. Byl to úder do oblasti hlavy, dostal trest v nejnižší možné hranici, musíme to akceptovat."

Piráti Chomutov

Břetislav Kopřiva: "Naše mužstvo zahrálo velice dobře, mělo pohyb. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale ve druhé třetině jsme mohli vítězství možná i ztratit, protože Litvínov se výrazně zvednul a byli jsme hodně zatlačení. Litvínov přesilovky umí a bylo náročné to ustát, měli jsme štěstí. Pro nás bylo dobré, že stav zůstal 2:2. Po přestávce se ve třetí třetině mužstvo uklidnilo a zase hrálo svoji hru a zahrálo velmi dobře. Stínem je, že jsme ztratili několik hráčů pro zranění. Neříkám, že by to byly nějaké fauly, nebo úmyslné fauly, ale souboje na tělo. To nás docela mrzí, uvidíme, co bude dál. Nedohráli Tejnor, Pospíšil a Tomica."