Zápasy 24. 08. 2017, Redakce, foto: J. JIndra

Chomutov sestřelili Nicholls a Černý

V desátém přípravném zápase oplatila Verva Pirátům porážku v jejich domácím sídle. Vítězný gól vstřelil v přesilovce ve třetí třetině Jakub Černý.

přát., 24.08.2017, SD Aréna, Chomutov
logo Piráti Chomutov
Piráti Chomutov HC VERVA Litvínov
1 2

1:0, 0:1, 0:1

Š. Lukeš – Flemming, Rašner, Grman, Mrázek, Slovák, Dlapa, Kopic, Chalupa – Vondrka, Šťovíček, Tomica – Skokan, Sklenář, Koblasa – Lauko, Rob, Poletín – Hlava, Chlouba, Chrpa. Připraven Běhula. Trenéři Růžička, Šťastný, Martínek

Petrásek – Dietz, Sørvik – Baránek, Pilař – Sklenička, Kubát – F. Lukeš, Hübl, Jánský – Černý, Havlíček, Nicholls – Trávníček (C), Gerhát, Hořava – Doležal, Jurčík, Nejezchleb. Připraven Kantor. Trenéři Rulík, Stránský

Do odvety postavili litvínovští trenéři podstatně zkušenější sestavu než v prvním utkání. Domácí nastoupili znovu s Vondrkou a opět i s mladým brankářem Lukešem, který se dobře uvedl v úterý. A už nasadili do hry také Skokana.

Litvínov nastoupil ve žlutém a úvod utkání byl opatrný. Nebezpečnější byli zpočátku domácí, dvakrát zahrozili ve 4. a 5. minutě z pravého křídla (Lauko a Flemming). Petrásek byl pozorný, ale v 6. minutě za svou brankou zaváhal s rozehrávkou a byl rád, že to nakonec dobře dopadlo.

Za Vervu se první osmělil v 8. minutě Černý, ovšem z poměrně těžkého úhlu. Pak se hrála dlouhá pasáž bez přerušení. Hosté se postupně zlepšovali, do tlaku se dostala druhá Havlíčkova řada, ale pak tým přibrzdilo Baránkovo vyloučení za faul kolenem. Když už se provinilec vrátil do hry, Skokan tečí sám před Petráskem otevřel skóre, 1:0. Vzápětí se o odpověď snažil Jurčík, jeho švih z mezikruží ale zastavil Lukeš.

Po změně stran se na vyrovnání čekalo jen 46 vteřin. Lukeš dojel za branku soupeře, kde vybojoval kotouč a předložil jej před svého bratra Nichollsovi, který s koncovkou neměl problém, 1:1.

Tým ožil, ale pak mu musel pomoci Petrásek, který vyrazil puk maskou a k dorážce se ještě dostal Vondrka. Dvakrát Pilař: poprvé zmařil přihrávku Pirátů v přečíslení dva na jednoho, podruhé mu sudí odpískali podražení pronikajícího hráče. Poletínovu teč Petrásek vyrazil.

V polovině zápasu tvrdě pálil z levého křídla Jánský, Lukeš podržel puk ve výstroji. Teprve ve 33. minutě první vyloučený hráč domácích (Chalupa). Točení chomutovské čtveřice vyústilo v šanci Jánského, v gól však ne. Ještě blíž k němu měl Havlíček ve 35. minutě, švihem ze střední vzdálenosti trefil tyč!

Minutu na to se dostal do koncovky po chybě protivníka v rozehrávce agilní Lukeš. Pak přišla série trestů: 37. Hübl hákování, 38. Baránek krosček (39 vteřin 5 na 3), 39. Poletín vysoká hůl v souboji u mantinelu, 39. Dlapa krosček. A třetinu Litvínov rázem dohrával ve výhodě pět na tři. Škoda, že bez užitku.

Třetí část přinesla Vervě kýžené vedení, i když zbytek přesilovky pět na tři domácí ubránili. Zápas se lámal při dvou vyloučeních žlutých za sebou (44. Kubát, 46. Sklenička). Zejména druhé oslabení zvládl tým na jedničku a Piráty k ničemu nepustil.

To byl základ rozhodující chvíle zápasu, Lauko držel protihráči hůl, Lukešova přihrávka Kubátovi ještě ke gólu nevedla, ale pak se před brankou prosadil Černý, 1:2.

V závěrečných minutách HCVL dobře bránil, dařilo se mu puk držet i daleko od své branky po delší dobu. Tým jistil Petrásek, na druhé straně pálili Hořava a Jánský. 71 vteřin před koncem usnadnil kontrolu výsledku hostům faul Skokana.

Po třech porážkách vítězství, o víkendu se Litvínov představí v Drážďanech.

Piráti Chomutov

Jan Šťastný: "Začali jsme tak, jak jsme skončili v Litvínově, s výborným středním pásmem, čekali jsme na šance. Ujali jsme se vedení, bohužel ve 2. třetině jsme ustoupili z naší hry. Vázla nám kombinace a přechod do útočného pásma, vytvářeli jsme si minimum šancí. Soupeř zaslouženě srovnal. Ve třetí třetině jsme pokračovali v nemastném výkonu, chyběl nám tlak do bramnky. Přišlo vyloučení, v jeho konci jsme bohužel inkasovali, i když jsme měli puk na hokejce a mohli ho vyhodit. Zápas nám ukázal, na čem musíme pracovat. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězsví."

Darek Stránský: "My jsme první třetinu neodehráli bůhvíjak dobře, nebyli jsme schopní se prosadit přes dobře organizovaného soupeře. Pak se hra z naší strany trochu zlepšila, byli jsme schopní vytvořit si nějakou šanci a ve třetí třetině jsme gólem z přesilovky zápas otočili a vyrovnané utkání vyhráli."